Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepi tabletta gyakori...

Antidepi tabletta gyakori mellékhatása az öngyilkossági és gyilkossági (ön és közveszélyesség) hajlam fokozódása? WTF? elkezdjem szedni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Épp depresszióra és öngyilk. gondolatok kapcsán írták fel! és erre épp ezen hajlamot fokozza?
2021. nov. 17. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Tudatosítsad, hogy ilyen mellékhatása van és kész. Depire jó lesz szerintem. Én szorongásra szedek. Öngyilkossági gondolatok kizárva, mert hívő vagyok.
2021. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ennél többet dokitól nem fogsz kapni, nyomják ezerrel a gyógyszereket. szerintem pszichoterápiára kéne menned, vagy pszichológushoz. nem írtál részleteket, így nehéz mit mondani. ha tényleg szuicid vagy akkor fokozhatja az antidepi, igen. de pár hét és beáll- állítólag. de utána életed végéig szedheted. mérlegeld mi éri meg.
2021. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minden gyógyszerre rányomják az ilyen szöveget, hogy a multik bevédjék magukat, főleg egy ilyen ingoványos területen, mint a mentális és neurológiai betegségeknél. Az emberek túlnyomó többsége túlzott reményeket vár el egy gyógyszertől, és azt hiszik hogy megoldja a problémájukat, vagy teljesen megszűntetnek egy adott „tünetet”. Nyilván ez nem így van, és mivel a mai orvostudomány állása szerint csak nagyon csekély behatásunk van a x mennyiségű receptorokra és működésük is alig van feltérképezve- így gyakorlatilag bármi rosszul sülhet el, így simán okozhat még deprimáltabb állapotot + ilyen gondolatokat. Na, meg minden szervezet egyedi fiziológiai szemlélettel (egyúttal egy dinamikus állapot), hiába vagyunk anatómiailag többnyire azonosak.
2021. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az összes mentális gyógyszer leírásában szerepel ez a mondat, hogy felerősíti.
2021. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez azért van mert kell minimum 2-3 hét mire hat a gyógyszer. ezidő alatt fokozódhat a feszültség érzés, ami egy meglassult/gátolt depressziós egyén rizikóját fokozhatja az öngyilkosságra. Szóval ez a kezdeti szakaszra vonatkozik mint mellékhatás.

Természetesen hosszú távon pont az ellenkezőjét csinálja és csökkenti az öngyilkossági rizikót, azzal, hogy a hangulatot javítja.

2021. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!