Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az OCD miatt lehet valaki...

Az OCD miatt lehet valaki szociopata, elvesztheti érzelmeit?

Figyelt kérdés

Itt az Agresszív gondolatokra gondoltam főleg.


Röviden, ha azokkal van az agresszív gondolat akiket szeret akkor nem fognak idővel elhalni az érzelmei?


(Legbelül érezem, hogy nagyon hülye kérdés de nem tudom, hogy miért. xD)



2021. nov. 17. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Teljesen sorstársak vagyunk ebben, és ez a gondolat bennem is félelmet keltett. Beszéltem erről a dokikkal, és sorstársakkal, és egyöntetűen azt mondták, hogy ilyen nem létezik volt olyan aki 10-20 éve küzd ezzel, és ezt úgy állította, és akármilyen fura nálam kb fél éve áll fenn a dolog. Rexetint szedek jelenleg 20mg-ot, és terápiára járok. Javult a helyzetem, de sajnos nem biztos hogy ez lesz számomra a legjobb gyógyszer, mert én alapból egy nagyon érzékeny fiú vagyok, és kicsit érzéketlenebb vagyok azóta. A doki azt mondta ezt fordítsam előnyömre, mert így nem lesznek akkora hangulatingadozásaim, meg érzelmihullámvasút ami eddig volt az életemben. Egyébként meg nem, nem fogod elveszíteni a szereteted, mert általában ezek a gondolatok azokra hatnak ki akiket a legjobban szeretsz, és például ha téged szeretetben neveltek fel a szüleid nem fogod tudni nem szeretni őket, mert nincs okod erre. Az már más tészta, akit bántalmaztak, alkoholisták voltak a szülei, megalázták stb... náluk simán lehet, de OCD nélkül ugyanúgy. És nem hülye kérdés, ez is valamelyest egy kényszergondolat, amitől félsz, de nem fog megtörténni, akárcsak az agresszív gondolatok sem. Ajánlom számodra is egy jó doki felkeresését, és mihamarabbi gyógyszeres terápiát, mert minél hamarabb fogod meg, annál egyszerűbb lesz kezelni :) 21/F
2021. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia.

Nagyon köszönöm a választ!

Igazából már fél éve járok dokihoz de ezt még nem mondtam neki, mert nem tudtam hogy, fontos és, hogy ezt el kell e neki mondani. Amúgy már ajánlott valami Seratine nevű gyógyszert de egy picit kételkedem az ilyen fajta gyógyszerekben, mert fiatal vagyok és aggódom hogy lesz a későbbi években valami következménye.


UI: Tényleg, köszönöm a választ és jobbulást :D 16/F

2021. nov. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!