Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok meditálás közben?

Miért szorongok meditálás közben?

Figyelt kérdés
Régebben egy könyv alapján kezdtem el csinálni, és akkor nagyon szépen ment is. De mióta egy ismerősömtől hallottam, hogy ő "szorong, ha kiüresíti a gondolatait", velem is elkezdődött ez. Valahogy ijesztő érzés, hogy egyedül vagyok. Régen ez nem volt, akkor valahogy eljutottam oda, hogy teljes csendélményem volt, és nagyon jó érzés volt.
2021. nov. 22. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a teljes csend, nyugalom, térszerű üresség, üres - unalmas - semmi.., ennek a leírhatatlan valaminek a tapasztalása a meditáció célja. Szerintem te valamiért ehhez hozzá kapcsoltad a szorongást. Pedig a szorongás az egy keletkezett dolog (egyféle érzelem). Olyan mint pl a gondolatok - jönnek - mennek. De minden ebben a "csendben" történik. Tehát figyeld meg legközelebb a szorongást - és azt is hogy az nem te vagy - nem lehetsz vele azonosságban - hiszen megfigyelhető. Te pedig maga a megfigyelő vagy. Ha ezt letisztázod magadban.., és így elengeded - akkor megint csak ez a "csend élmény" marad :)
2021. nov. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!