Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet PTSD-m egy meg nem...

Lehet PTSD-m egy meg nem történt traumától?

Figyelt kérdés
A pszichiáteremnek elmeséltem a tapasztalataimat és PTSD-vel diagnosztizált. Viszont most kiderült, hogy az a bizonyos traumám meg sem történt. A PTSD-m két traumámról szól, és attól tartok, hogy mivan, ha a második sem történt meg... Ez mitől lehet vajon? Mással is történt már ilyesmi? A "traumáimban" 5-7 éves voltam.

2021. nov. 24. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem történt meg? Ki állítja, hogy nem? Olyan személy vagy személyek, akik traumát okoztak?
2021. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosan
2021. nov. 24. 15:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy nagyon elvoltam kényeztetve, szóval biztosan nem igaz...
2021. nov. 24. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy igazat mondanak. Az is lehet, hogy elfelejtették és azért mondják, hogy nem történt ilyen.
2021. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na, de ilyet elfelejteni? Én fordított esetben biztosan emlékeznék még rá...
2021. nov. 24. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeid szerint mi történt?
2021. nov. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A traumatizáló akkor is letagadhatja, ha emléxik...
2021. nov. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sztem meg nem történt dolog nem okoz PTSD-t.


Azt kutatják, hogy pszichózisban megélt esemény (amit hallucinál a beteg) okozhat-e. Pl hallucinálhatja azt, hogy ott áll valaki nagykéssel a kezében és közli, hogy megöli.


Valóságban ez okozhat PTSDT. Véleményem szerint, ha pszichózisban éli át ezt vki és később is valósnak gondolja az élményt, akkor igen.


5-7 évesen nem lehetett halud.

2021. nov. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Skizoaffektívként láttam, hallottam traumatikus hallucinációkat. Beletiportak a lelkembe az biztos, de, hogy komolyabb sebet okoztak-e volna, azt nem tudom még
2021. nov. 27. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!