Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után érezhető a...

Korina003 kérdése:

Mennyi idő után érezhető a változás, ha pszichológushoz járok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalataitokat.

Az utóbbi 2 hónapban regeteget szorongok. Iskolába sem tudtam menni, mert volt egy rosszullétem és folyamatosan az lebeg a szemem előtt, hogy mi lesz, ha megint rosszul leszek. Teljesen bezárkóztam. És már át terjedt az állapotom arra is, hogy hogyha bárhova mennem kell akkor teljesen pánikba esek. Ilyenkor nehezen kapok levegőt, sírógörcsöm van, olyan érzésem van, mintha kicsúszna a padló a lábam alól. Az indulás előtt való este vagy éjszaka 1-2 óránként felkelek, forgolódok egész éjszaka. Másnap reggel pedig futok a WC-re, mert csikar a hasam.

Voltam rengeteg vizsgálaton, de semmi szervi eredetűt nem találtak a rosszullétem okára, ezért felkerestem egy pszichológust. Rengeteg múltbéli sérelmem van ami mostamság előjött újra és egyedül nem tudom leküdeni őket. A családban van aki szorongásos depresszióval küzdött/küzd és ő azt mondta, hogy teljes mértékben egyeznek a tünetek az ő régi tüneteivel. Holnap megyek először a pszicológushoz.

Aki volt már esetleg hasonló helyzetben és lenne olyan kedves és elmondaná a tapasztalatait azt nagyon szépen megköszönném. Mennyi idő után volt érezhető a változás (Tudom, hogy akarattól függ. Én elmondhatatlanul javítani szeretnék a helyzetemen/állapotomon) ? Milyen lesz az első alkalom? Mennyi idő után fogja tudni a szakember, hogy gyógyszerre lesz szükségem?

Válaszokat előre is köszönöm. 😊

nov. 24. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Attól függ mennyi pénzed van rá.
nov. 24. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi idő után volt érezhető a változás (Tudom, hogy akarattól függ. Én elmondhatatlanul javítani szeretnék a helyzetemen/állapotomon) ?"

Nem, az akarattól csak minimális mértékben függ. Senki sem tudja neked megválaszolni, hogy mikor fogsz változást észlelni, mivel ez egyénenként eltérő. Függ a személyiségedtől, jelenlegi élethelyzetedtől, a mentális problémáidtól és azok súlyosságától, a gyerekkori traumáidtól, az adott pszichoterápiás irányzattól, attól hogy mennyi időbe telik mire teljesen meg tudsz bízni a pszichológusban stb...

Én generalizált szorongás, szociális fóbia és depresszió miatt fordultam klinikai szakpszichológushoz. Kb. 7-8 hónap volt mire elkezdtem változást érezni, de a terápia vége még messze van.

"Milyen lesz az első alkalom?"

Ismerkedés. Bemutatkozol, beszélsz magadról, a családi hátteredről és elmondod, hogy milyen tünetek miatt kerested fel. Nem kell tőle tartani, a pszichológus figyel és kérdéseket tesz fel, közben pedig jegyzetel. Annyit érdemes rá készülni, hogy ha izgulós típus vagy, akkor egy lapra összeírod a tüneteidet/panaszaidat.

"Mennyi idő után fogja tudni a szakember, hogy gyógyszerre lesz szükségem?"

Erre megint nem lehet választ adni, mivel ez szintén a személyiségedtől, a probléma súlyosságától és komplexitásától függ. Például, ha elmondod, hogy teljesen kilátástalannak érzed a helyzetedet és öngyilkossági gondolatokkal küzdesz, akkor rögtön javasolni fogja egy pszichiáter felkeresését. De ha szorongsz, és úgy látja, hogy a mindennapjaidat nem befolyásolja nagy mértékben, akkor általában inkább kivár és igyekszik jobban megismerni. Ha a terápia egy pontján úgy látja, hogy gyógyszeres kezelésre van szükséged, akkor azt jelezni fogja.

Nekem 3 alkalom után mondta, higy erősen javasolná egy pszichiáter felkeresését is.

(Csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta diagnosztizálhat. Ők azok az egészségügyi szakemberek, akik kezelhetnek mentális zavarokat, és el tudják döteni, hogy mikor van szükség gyógyszeres kezelésre. Egyéb képzettségű pszichológus nem kezelhet mentális zavarokat.)

nov. 24. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyit tudok segíteni válaszommal de nekem 1 év kellett ahhoz hogy túllépjek egy családi veszekedésen és elfogadjam hogy apámat el kell engednem mert mérgezi az életemet, bánt.

Havi 2x jártam 1 évig pszichológushoz, az elején azt gondoltam ebből sosem fogok kijönni, nem fogom tudni elfogadni ezt, a mindennapjaim ezzel teltek kb. Szegény páromnak éjjel nappal ezt kellett hallgatnia. De mostmár kimondhatom hogy igenis tovább lehet lépni, fel lehet dolgozni sokmindent. Hagyj időt magadnak,dolgozz magadon.

nov. 25. 01:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettol, szemelytol, problematol fugg. En rovid intervenciokkal dplgozom, par alkalom alatt van javulas de nem olysn mely mint az 1. valaszolonal. Ahhoz ido kell. Viszont a kis lepesekkel elindulni hamar lehet
nov. 26. 10:01

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!