Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy terapeutánál kellemetle...

Ha egy terapeutánál kellemetlenül érzem magam, akkor érdemes oda járni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy végül is a gyógyulás fájdalmas, és ha valaki kellemetlennek érzi a terápiát, az lehet annak a jele, hogy hasznos, nem?


Másrészt viszont emberileg annyira nem érzem szimpatikusnak, így nem tudom, érdemes-e.


2021. dec. 1. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

3 evet jartam pszichologushoz. Tobbszor ereztem neheznek az uleseinket, de kellemetlenul csak egyszer ereztem magam. Akkor olyannyira, hogy megfordult a fejemben, hogy nem megyek tobbet. Vegul adtam meg egy eselyt, es jo dontes volt. Azzal fogadott, hogy latta, hogy elozo alkalommal valami nem volt oke, es o is sokat gondolkodott rajta, hogy mi mehetett felre. Es ekkor rajottem, hogy igazabol nem ra, hanem sajat magamra haragudtam, es megijedtem attol, amit mutatott nekem.

Mitol erzed magad kellemetlenul? Attol, ahogy erzel az ulesek alatt vele szemben? Vagy a reakcioid miatt? Ahogy a pszichologusod reagal? :)

2021. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mindig azt érzem, hogy nem arról beszélünk, amiről kéne. Mondjuk engem már sok pszichológus látott, szóval valszeg bennem van a hiba.
2021. dec. 1. 21:25
 3/18 anonim ***** válasza:
Mondod neki, hogy szerinted rossz a vonal? Bár mondjuk ha emberileg nem szimpatikus, akkor nehezebben is nyílsz meg, nehezebben fogadod el, amit mond, így azért nehezített terepen neki sem lehet egyszerű. Kellene a kölcsönös szimpátia szerintem, hogy hatékonyak tudjatok lenni. Ez most független attól, hogy hány szakember látott. Ez csak azt jelenti, hogy nem egyszerű a probléma, amivel szemben áll. Esetleg nem egyből gyógyszerező pszichiátert is kereshetnél, hátha nem is lelki eredetű a probléma. Aztán ott is vannak hatékony terápiák.
2021. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
És miért nem mondod neki, hogy te xy-ról akarsz beszélni? Kicsengeted a lóvét, arról legyen szó, amit te akarsz! Arra keresed a válaszokat, az nyomaszt!
2021. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Miért gondoljátok, hogy nem mondtam el neki? Persze, hogy elmondtam. Utolsó szerintem még nem volt pszichológusnál. Ez nem így működik. Szerintem az van, hogy sokszor a fájó pontot kell nyomni ahhoz, hogy történjen valami. Talán arról van szó, hogy megszoktam, hogy más terapeuták enyhülést hoznak, míg a gyógyulás fájdalmas.
2021. dec. 1. 21:46
 6/18 A kérdező kommentje:
A másik, amit egyszerűen nem tudom, hogy mondjak el bármilyen terapeutának: mindig az van, hogy drágának érzem a terápiát, és ezért nagyon kritikus leszek, mert állandóan mérlegelem, hogy mennyire segít. Tudom, hogy gáz, de egyszerűen nem tudom elmenni amellett, hogy milyen drága.
2021. dec. 1. 21:51
 7/18 anonim ***** válasza:
Így nem fog. Erről is kellene beszélni. Ez gátolja a folyamatot.
2021. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ugyan mit mondhatna egy terapeuta erre azon kívül, hogy ennyibe kerül? Én őszintén úgy érzem, hogy nekem ez sok, és fáj rágondolni, hogy már eddig is mennyi pénz ment el ezekre.
2021. dec. 1. 21:58
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Akkor így nincs értelme
2021. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De tényleg velem van a baj? Szerintetek nem túlárazott ez az egész? Egyébként is, ha már ennyi tb-t fizet az ember, akkor kellene, hogy legyen elérhető, normális államilag finanszírozott ellátás.
2021. dec. 1. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!