Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem a tőzsdén közel...

Elvesztettem a tőzsdén közel 50 millió Ft-ot. Folyamatosan öngyilkosságon gondolkozom. Van még rá esély hogy túlteszem magam rajta valaha?

Figyelt kérdés

Az egyetlen dolog ami visszatart, a szüleim, és a feleségem, hogyha meghalnék, nagyon szomorúak lennének, és biztos úgy éreznék, hogy nem elég fontosak voltak nekem. Pedig fontosak, de egy olyan kín éget belülről amit nehéz leírni. Ez az érzés ahelyett hogy múlna napról napra egyre durvább, és lassan már úgy eszem a Xanaxot mint a cukorkát.


De a feleségem szemébe se bírok nézni már hetek óta. Természetesen nem mertem elmondani neki. Nincs erről kivel beszélnem.


Régebben szerettem a természetet járni, szerettem a vicces sorozatokat, boldoggá tettek az apró örömök, azóta minden ilyen apró öröm már csak fájdalommal tölt el.


Még egy kis adalék az egészhez, hogy ha ezt valami váratlan piaci esemény miatt vesztettem volna el, mondjuk egy gazdasági válság, azt el tudnám viselni. De mindezt úgy sikerült, hogy amúgy minden racionális lépés oda vezetett volna hogy kb megtriplázzam a pénzemet (pl. ha hozzá se nyúlok) de folyamatos, szinte csak és kizárólag rossz lépésekkel egy év alatt eljutottam ide. Mondanám hogy olyan ez mint a szerencsejátékfüggőség, de itt valahogy még annál is rosszabb döntéseket hoztam, mintha mondjuk mindig allint nyomnék a legrosszabbb lapokra. Mintha valami megszállt volna ilyenkor, pontosan magam se értem mi történt, a mai napig.


De már vége, elfogyott a pénzem egy ideje, "szerencsére" hitelt nem ad a bank, és azóta folyamatosan fogy az életerőm, néha úgy érzem már öngyilkosság se kell, egyszerűen kimegy belőlem az élet, talán csak egy apró végső lökés hiányzik a végére. Ez az pénz elég lett volna egy normális életre, én még jobbat akartam, kockáztattam, elbuktam, van ilyen, de akkor minek éljek?


2021. dec. 1. 22:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
69%

Hát mondjuk ha 50 miskám lenne nekem, vennék 25-ért egy lakást, a többit félretenném egy takarékszámlára és dolgoznék tovább. Asszonyt meg lecsitítanám.


Tudom, ez eléggé proli felfogás, főleg a mai világban, ahol mindenki csillogni akar, valamiért nem vágyok a bizonytalan rengetegre....

2021. dec. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
55%
Hűha, ki pontoz le minket ennyire hevesen?
2021. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha tippelnem kéne, a kapcsolatotok eddig is nagyobb bajban volt még ennél az 50 milliós buktánál is, ha a feleséged nem tud róla, meg eleve a pénz mennyiségéről sem tudott...


Édesapám anno 40 milliót bukott tőkeáttéten. Kemény volt, de két munkát szerzett, vállalkozó lett, szép lassan visszahozta magát. Sok sikert.

2021. dec. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
81%

"Éhezni nem éhezünk, van állásom. De gondolom tiszta sor, hogy ennyi pénzt munkával, nem kevés idő újra összespórolni."


Nem a pénztől lesz boldog az ember. Örülj neki hogy megvan mindened egy átlagos élethez. Hagyd a fenébe az egészet, és keress valami más (nem anyagi) célt az életednek ;

2021. dec. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
85%

Ez eléggé olyanak tűnik, mint egy szenvedélybetegség, annak meg mindegy, hogy mi a tárgya...

Biztos nagyon rossz lehet, de ezek szerint még van otthonod, feleséged, stb., koncentrálj arra, ami VAN. Nekem egyik sincs, csak munkám (de legalább az van 😀).

2021. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Ez elég nehezen hihető. Ha 50 millát elvesztettél volna, biztosan nem ide irkálnál. Na jó, tételezzük fel hogy igaz a történet. Pontosan melyik kriptovalutába fektettél be, mennyit és mikor? Ez alapján nagyon könnyen ki lehet deríteni, hogy valóban az történt-e, amit leírsz. Ha ezekre a kérdésekre nem tudsz válaszolni, akkor kamu a kérdés. Várom válaszod.
2021. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Az 50 millát ténylegesen elvesztettem. De ezt nehéz így számszerűsíteni mivel ennek egy része már alapból kriptovaluta (korábbi évek nyeresége volt).

Ha az a kérdés hogy mennyit toltam bele saját készpénzből (fizetés, örökség, félretett pénz) az nagyjából 10-12 milló Ft 5 év alatt. Ebből nagyjából 2m Ft tavaly, és idén olyan 10.

Idén év elején még kb a kérdésben említett összeg megvolt. Azóta még mentek is fel a kriptovaluta árak jócskán.

Ha leírnám ide hogy mibe fektettem be és mikor, akkor behalna az oldal. Naponta kb 100 tranzakcióval számolj.

Kb ezt így kell elképzelni:

Betolok 1 millát. Feltornászom 3 millára pár nap (hét) alatt. Ahelyett hogy kivenném, valami megmagyarázhatatlan okból, tolom tovább. Mikor elkezd zuhanni, bepánikolok, és még rosszabb lépésekkel, a kezdeti 1 millát elvesztem. Ezután szinte azonnal tolom be újra az 1 millát. És ez így ment. Igen, tudom, ez a függőség.


És igen, nem kell mondani, tudom a stratégiákat, gyakorlatilag ezt bújom évek óta, el is viszi minden időmet, tudom hogy hogy kéne, de mégse úgy csinálom. Van egy pont nálam ahol eltűnik a racionalitás a képletből.

2021. dec. 2. 18:02
 28/39 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit, és köszönöm azokat a válaszokat, akik nem bunkón álltak hozzá, és/vagy hasznosat írtak.

Természetesen a fő gond körülbelül 2-3 hete már nem a játékfüggőségem hanem a halálvágy, a kérdés főleg erre irányult, nem a tőzsdésézésre

2021. dec. 2. 18:04
 29/39 A kérdező kommentje:
De azért hogy valami haszna is legyen ennek az egésznek amit írkálok, egy tanácsom van, hogy a tőkeáttétes kereskedés soha senki nem próbálja ki semmilyen körülmények között. Ha visszamehetnék egy évvel és megkérdeznék hogy a tőkeáttétes kereskedést vagy a heroint próbálom ki, egészen biztosan a heroint választanám. Bár még nem próbáltam, de ugyanúy belehalnék, de állítólag legalább jó érzés.
2021. dec. 2. 18:05
 30/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 17-es válaszolónak aki a forexen veszített és a 23-asnak is aki az édesapjáról írt. Ha esetleg megosztanátok pár dolgot azzal kapcsolatban, hogy ennek a bukásnak a feldolgozása hogyan zajlott, az nagyon kedves lenne tőletek.
2021. dec. 2. 18:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!