Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18-as BMI-vel tényleg beküldhe...

Amnna kérdése:

18-as BMI-vel tényleg beküldhetnek a Pécsi pszihiátriára?

Figyelt kérdés
Pár napja diagnosztizáltak nálam purgáló anorexiát és azt mondták ha lefogyok 60-ról 57 kg alá akkor azonnal küldenek pécsre. 177 cm vagyok ha ez számít

2021. dec. 2. 03:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha ezt mondta az orvos. A testsúlyod még nem problémás (legalábbis az életed nem veszélyezteti), de a mentális állapotod ezek szerint igen.
2021. dec. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
21%
Hát félsz az elhízástól? Ha nem félsz tőle akkor nem vagy anorexiás.
2021. dec. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
2-es, most mondtam hogy diagnosztizáltak, még szép hogy félek az elhízástól
2021. dec. 2. 06:37
 4/26 anonim ***** válasza:
32%
Hát 60 kilósan 177 centivel szerintem ne félj. Tedd rendbe magad agyban. Kezdj el edzeni, étkezz étrend szerint, számold a kalóriát építs izmot. Úgy tudni fogod, hogy nem hízni fogsz a kajától, henem izmosodni. Ez még mindig egy jobb megoldás az elmegyógynál.
2021. dec. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
4-es, az a baj hogy már próbáltam úgymond meggyógyulni de mindig visszaestem
2021. dec. 2. 08:01
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom, 16 alatt küldenek be. Bár nyilván orvostól függ...
2021. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

4-es vagyok.


Ha így állsz hozzá nem is fogsz. ---> Ezzel a hozzáállással nem is akarsz. Sok minden segíthet rajtad, de legkevésbé az, ha ide gyakorira írkálsz, ez nem segít. Mondom ezt úgy, hogy én kigyógyultam belőle. És nekem az edzés segített. 8 éve 17 évesen 182cm 54kg voltam. Hánytattam magam, és bármennyire is sovány voltam, egy kövér ember nézett vissza rám a tükörből. Ha megnézem a régi képeimet elszörnyedek, hogy mennyire sovány voltam, és én tényleg kövérnek láttam a magam. Lelkibékém csak akkor volt ha kihánytam az ételt.

Mostanra sikerült egy izmos tested felépítenem, 90kg vagyok. Figyelek a táplálkozásra, edzek, egészséges vagyok. És ezt annak köszönhetem, hogy nem kifogásokat kerestem, nem gyakorira írkáltam, nem elmegyógyba mentem, hanem összeszedtem magam, az akaratomat, és megcsináltam amit akartam.

Szóval ne a tested befolyásolja már életed, hanem te befolyásold a tested fejlődését. Ne kifogásokat keress. Sok sikert!

2021. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Nekem azt mondja az egyik online BMI számoló, hogy egész idáig az ~58 kilómmal és 182 centimmel 17,51 voltam, most az utóbbi két év alatt eléggé elhíztam, erre már 18,42-t ír.

Nem értem, hogy mi a bajuk, ez még teljesen normális. És hogy a pszichiátriára?! Azért ez, ráadásul a te adataiddal még nagyon messze van az anorexiától.

Aki kövér, azt miért nem küldik pszichiátriára?


Viszont amúgy nem esett szó arról, hogy erre az egészre te hogyan gondolsz? Mert lehet, hogy az orvos azt diagnosztizálta, hogy te kövérnek látod magad, és ezért hozta szóba a pszichiátriát.

2021. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
8-as, az anorexia nem a súlytól függ, ez egy mentális betegség, és mint mondtam ez nem öndiagnosztika. Pszihiáter mondta. Egyébként nem tudhatod hogy mennyiről fogytam le és mennyi idő alatt
2021. dec. 2. 09:30
 10/26 A kérdező kommentje:
4-es, igazad van, most már tényleg nem akarok meggyógyulni
2021. dec. 2. 09:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!