Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közel három hónapja iszok...

Közel három hónapja iszok alkoholt gyógyszerek mellett-vagy azzal öblítve-és nem tudom, ennek hol a vége. Azonkívül, hogy hamarosan temető. Hogyan adagoljam ezt a pszichiáteremnek? Kérlek, csak akkor írj, ha tudod miről írok.

Figyelt kérdés

Három különböző gyógyszert szedek.

Napi 4 milligramm Rivotrill.( reggel egy, délután egy, este kettő.

Továbbá 5 milligrammos Parmassant

És 25 milligramnos Lamolepet. Napi 2×1

Emelett rendszeres alkoholfogyasztó vagyok.

Ezelőtti időkben rendszeres drogfogyasztó voltam. Amfetamin, Metamfetamin, "Bogyók" crack. Emelett a napi fű fogyasztás, ami 3 és 5 gramm közé tehető.

Kezd kicsúszni minden a kezem közül. Jelenleg 11:50-et mutatt az óra. De már hajnalban 3 sört ittam, és a deles Rivotrill adagomat két deci vodkával kisértem. Vagyis még van egy deci, de az se sokáig.

Diagnózisaim:

Bipoláris affektív zavar

Szorongásos zavar (F4180)

Érzelmileg labilis személyiségzavar

Disszociális személyiségzavar.


Ehhez tudnám írni a kialakuló alkoholizmust. A pszichiáteremmel nem voltam őszinte. Nem tudd az alkoholról, sem a drogok nagyrészéről. Viszont holnap megyek kontrollra. És egyre erősebb bennem a hajlandóság, hogy elmondjak mindent. De őszintén..Félek. Hiszen ez teljesen megváltoztatja a megitélésem. Mindemmellett legalább rendezett körülményeim vannak. Remek munka egy szállodában, négyessel kezdődő fizetés, de mégsem tudok szabadulni abból a börtönből, melynek ajtaját én zártam, és a kulcsot olyan messzire dobtam, hogy nem érem el. Kérem. Aki tudd azonosulni vagy érdemleges reakciót adni. Az tegye meg. Családom nincs. Csak én és a függősségeim.

Köszönöm!



2021. dec. 5. 11:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ami még ijjesztőbb számomra.

28 éves. "Férfi"

2021. dec. 5. 12:00
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátert érzelmileg nem fogja érdekelni, neki nem kell 'adagolni'. Elmondod és kész. De csak akkor érdemes, ha akarsz változtatni.
2021. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Most mit veszítesz ha el mondod neki? Érzelmileg szerintem se fogja érdekelni. 🤔 Mondd el, jobban jársz :)

Sikeres jobbulást!:)

2021. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasolóan vagyok mint te csak én nem iszom, de szintén bipoláris, szintén lamolep. Mond el neki, azért tlálkozol vele. Benne nem fog kelteni semmi különlegeset. Max annyit mond majd, hogy: értem. Ettől ne tarts. Maradnak a gyógyszereid a bno kódjaid. Emiatt ne szorongj!
2021. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Itt nem az érzelmi vonatkozás a lényeg. Hanem az, hogy így más kategóriába sorolhat. És könnnyen beutalhat. Ami a munkámba kerülhet. Több hét kihagyásnak vannak velejárói. Persze,rajtam kivűl senki nem hibás. De a pszichiáter kötelezhet kényszerkezelésre. Ugyanis öngyilkossági kisérletttel kerültem a rendszerbe...Az akkori exem talált rám habzó szájjal...
2021. dec. 5. 12:27
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
A te magad akarata ellenére, csak végső esetben történhet meg bármi. Amit akarsz, az megtörténik, amit nem akarsz, az jó eséllyel nem történik meg. Ne akard elhárítani magadtól a felelősséget.
2021. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Noha nem tudom, melyik mondatrészemből jutottál erre a következtetésre, de nem helytálló. Mindenért én vagyok a felelős. Kiutat keresek. Csak a függősségből-függősségbe nem a legjobb út, és nehéz a vissza. Egyelőre az utat sem látom.
2021. dec. 5. 12:35
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Te egy nagyon-nagy, gyorsan pörgő mókuskerékbe kerültél. Ebből a kerékből egyedül, önmagunktól kiszabadulni nem lehet. Ehhez segítség kell. A pszichiáter csak akkor tud segíteni, ha teljesen őszinte vagy vele. Jelen helyzetben nemcsak önmagadat csapod be, hanem a pszichiátert is az orránál fogva vezeted! Rivotril meg többi gyógyszer az alapbetegségeid kezelésére szolgálnának. De ha ezek mellé még alkoholt is fogyasztasz, annak nagyon súlyos következményei lesznek.

Tudom, mindennek meg van az oka. Nem védeni akarom a drogfüggőket, az alkoholistákat, de minden függőségnek van egy kiindulópontja, egy előidézője. Ezt a pontot kellene megtalálnod. Mi az okozója, az origója a függőségednek? Le kell ásni, de nagyon mélyre, és megtalálni ezt a pontot. De ezt is csak segítséggel tudod megtenni. A segítség a pszichiáterben van, de ha becsapod, akkor???

Mondj el neki mindent, és ne hidd, hogy megváltozik rólad a véleménye. Ő nem erkölcscsősz, és nem azért van, hogy másokat megítéljen. Ő segíteni akar, de csak akkor tud, ha teljes mértékben együttműködsz vele.

Nem lesz könnyű, sőt, elárulom, nagyon-nagyon nehéz lesz! De tedd meg, mert ilyen fiatalon senki nem mondhat le az életéről. Nem rombolhatja önmagát addig, amikor már nincs lehetőség a felépülésre, pláne nem úgy, hogy nem gyógyíthatatlan betegségben szenved.

Olvasd el ezt a könyvet: James Frey - Millió apró darabban. Sok mindenre választ fogsz találni benne.

2021. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves 8! Ha elolvastad a kérdést, láthatod, hogy nem a pszichiáter erkölcsi ítéletétől fél, hanem attól, hogy zártra utalja.
2021. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb lépést megtetted azzal, hogy beismerted önmagadnak, hogy ez tarthatatlan. A pszichiáternek pedig kertelés nélkül mondd el, hogy mi a helyzet, nem kell adagolni. Így fog tudni dönteni a továbbiakról, ami nem jelent feltétlenül zárt osztályt. A pszichiáter nem küldhet kényszer kezelésre, azt csak a bíróság teheti meg. Javasolni javasolhat elvonót, de a döntés kizárólag a tied. A félelmed érthető, mert elég nagy elhatározás előtt állsz. De gondolj arra, hogy mit veszíthetsz. Kívánom, hogy legyen erőd ahhoz, kilábalj ebből a dologból és rendeződjön az életed.
2021. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!