Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 évesen alvászavar?

16 évesen alvászavar?

Figyelt kérdés
Az lenne a problemam hogy par honapja keptelen vagyok elaludni, orulok ha sikerul 3-4 orat aludnom minden nap de utana egesz nap nagyon faradt vagyok de amikor megint este lesz ugyan ugy nem tudok elaludni, de viszont ha sikerul elaludnom es nem kell mennem iskolaba akkor 18 orat is kepes vagyok vegig aludni:/ mi lehet a problema? Az ablakom nyitva van egesz ejszaka es betakarozok igy az idojaras megfelelo a szobamban szoval ez nem lehet gond. Most lelkileg nem vagyok a legjobban de amikor nem volt semmi problemam akkor sem tudtam aludni. Esetleg elmenjek orvoshoz vele?

2021. dec. 6. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő,így nem tudhatom ,hogy tényleg mi a jó. Nekem is nehéz elaludni,de azóta mióta mozgok ami lefáraszt ,utána sikerül elaludni, illetve fel órával elalvás előtt semmi képernyő ,se tv ,se telefon se semmi.

Remélem ezek segíteni fognak :)

2021. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem a stressz miatt. Én akkor nem tudok aludni, amikor izgulok valamin.

Esetleg utazz el rokonokhoz, barátodhoz, vagy valahova egy kicsit kikapcsolódni.

2022. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármitől lehet, szimplán a lelki gondjaid is okozhatják. Az alváshigiéne javításával érhetsz el változást. Mindig ugyanakkor feküdj le aludni, kevesebb kávé, energiaital, ne nassolj este, ne nyomkodd a telefont az ágyban lefekvés előtt, ne tévézz lefekvés előtt, sportolj és fáraszd ki magad fizikálisan.
2022. jan. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!