Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamot kaphattam ennyi...

Pánikrohamot kaphattam ennyi év után?

Figyelt kérdés
Rendszeres marihuána fogyasztó vagyok. El lehet ítélni érte, mindenkinek jogában áll, de higgyétek el, nem vagyok rá büszke, és azt gondolom most jött el az ideje, hogy végleg abbahagyjam. Voltak hónapok, évek, amikor egyáltalán nem szívtam, és szintén hónapok, évek, amikor napi rendszerességgel. De azt sem mértéktelenül, csak este egy cigit. Pár napja viszont meggyújtottam egyet, a felénél le kellett raknom, mert nagyon megütött. Nem is értettem, még sosem volt ilyen. Aztán valami nagyon rossz érzés kerített hatalmába, majd jöttek a pánikroham tünetei, de erre csak másnap jöttem rá, miután olvasgattam a témában, de sok tünet megvolt. Mellkasi szorítás, szapora szívverés, légszomj, remegés, halálfélelem(nagyon durván), a test idegennek való megélése. Mentőt hívtam, azt hittem szívroham. Bevittek, minden vizsgálat eredménye tökéletes, azt mondták kimerültség.Másnap, mint írtam utánaolvastam, de nem akartam elhinni, hogy talán több száz cigi után ez lett. Gyújtottam egyet este, gondoltam, most már tudom, mire számítsak, ha a a cigi okozta, és bejött, ugyanazok a tünetek jöttek. Megbirkóztam vele, nagyon nehéz volt, de a mai napig nem értem, és azt szeretném kérdezni, hogy járt-e már így, vagy hasonlóan valaki. Lehet, hogy eddig tolerálta az agy, de innentől már nem, és ezt a reakció váltja ki? Biztos, hogy nem szart vettem, egyrészt sok éve ugyanonnan szerzem, másrészt csak észre vettem volna, ha valami herbál, vagy biofű lett volna. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 7. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki neveltetés alapján hajlamos pánikólni az marihuána nélkül is át fogja ezt élni.

Ha eddigi nem éreztél ilyesmit akkor a leszokás se fog ilyesmivel járni.

Legalábbis 99%nem re jut 1% igen.

Drukkolok hogy leszokj.

2021. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is volt időszak, amikor gyakrabban cigizgettem, és nekem azért általában sokat számított, hogy milyen lelki állapotban gyújtottam rá a békepipára. Ha kicsit stresszesebb voltam, jött néha egy-egy parafless, (azért nem voltak ilyen komoly fizikai tünetek, mint nálad, de enyhébbek igen) nyugodt környezetben, jókedvűen meg semmi. Voltak olyan barátaim, akik sokkal jobban megérezték, pánikolósabbak voltak. Eléggé ember- és helyzetfüggő.

Szóval szerintem ez lelki eredetű dolog mindenképp. Lehet, hogy mert már régóta le akarsz szokni, van benned egy ilyen feszültség, amikor rágyújtasz. Lehet, hogy szégyen, vagy csak bármilyen ellenérzés a cigizés irányába, és ez lök bele abba a negatív lelki állapotba, ami a cigi hatása miatt eszkalálódik.

Szerintem próbáld meg most tényleg egy ideig hanyagolni, és figyelni magad, hogy más helyzetben, szer nélkül is van-e hasonló. Lehet, hogy tényleg valami más stresszhelyzet is rájátszik, ami éppen zajlik az életedben, de lehet, hogy tényleg csak a mokk.

2021. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Pánikrohamot lehet kapni fű nélkül, és azzal is. Nem maga a fű okozza, hanem a feszült idegrendszer. Ha alapból feszült vagy és/vagy hajlamod van a szorongásra, akkor fű nélkül is kijött volna. Nézd meg a Numb (Fapofa) című filmet, az pontosan erről szól. A leszokást támogatom, da a szorongás elmúlásához az idegrendszert kell megnyugtatni. Soha életemben nem szívtam, viszont pl a (koffeines) kávétól bepánikolok. Mármint a pörgető-stimuláló hatásától.
2021. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Simán ennyi év után. Eddig tolerálta a szervezet, a ciginél is ez van sokaknál.Sztem tedd le s fogyassz cbd olajat az nagyon sok mindenre jó.
2021. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a támogatást a leszokást illetően. Egyébként ezzel nincs semmi gond, soha nem is volt, írtam is, hogy voltak időszakok, vele is, nélküle is. Én nem is tekintem ezt leszokásnak, egyszerűen nem csinálom tovább, volt már ilyen sokszor, mindenféle "elvonási tünet" nélkül.
2021. dec. 7. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Pedig akkor (ezek alapján) szerintem volt rajt egy-egy fújás dizájner drog. Ettől ugyanúgy néz ki mint a sima fű. Szaga sincs, ha "profi mód" acetonban oldják - fújják rá, mert az aceton 100%-ban kipárolog. (Nem hagy nyomot.) Ha sok-sok éve szívsz, és sosem volt ilyen, akkor nem valószínű hogy most hitelen magától ez bejött. Persze lehetnek a háttérben "lelki" okok, stb - de arról tudnál. Ezt meg látszólag nem tudod hová tenni. Én ezek alapján szinte biztos vagyok benne hogy módosítva volt az a fű. Lehet akitől vetted ő sem tudja, csak tovább adta....
2021. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Velem is megtörtént ez, bár én nem napi szinten szívtam, de azelőtt sose volt pánikrohamom. Jött egy olyan helyzet, amire ráparáztam, és nagyon durván bepánikoltam. Azt sem tudtam, mi történik velem, fogalmam sem volt, hogy kezeljem. Ez a kis "móka" annyira tönkretett, hogy utána fél éven keresztül voltak pánikrohamjaim, persze akkor már nem cigiztem, de az eset után kb. majdnem minden nap pánikoltam, utána egyre ritkábban fordult elő. Azt hittem, sosem fog elmúlni. Aztán kb 2 évre rá elszívtam egy cigit, és akkor is előjött a félelem, de már nem lett belőle pánikroham. Utána néha-néha rágyújtottam, de kb az esetek felében éreztem magam csak jól, a másik felében szorongtam, hogy nehogy bepánikoljak. Sajnos eléggé hajlamos vagyok a szorongásra, és a fű csak rontott rajta ebből a szempontból. Annyira belémégett ez az érzés, hogy szerintem sosem fog teljesen elmúlni, azóta többet szorongok a dolgokon.
2021. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!