Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha gyógyszerfüggő...

Mit tehetek, ha gyógyszerfüggő vagyok, ezáltal pedig korlátozottak a lehetőségeim, ha még vannak egyáltalán?

Figyelt kérdés

Rászoktam tavaly a benzodiazepinekre, nem voltak mentális gondjaim, de segített az alvásban. Hirtelen abbahagytam a szedésüket, pokolian rosszul lettem, nem igen tudták az orvosok az okát, az elvonási tünetek teljes spektrumát megtapasztaltam, ezért visszakaptam és azóta szedem(vagy 5 féle bnezot szedtem azóta).

Jelenleg beállították hosszú felezésű idejűre, tehát lassan tudom csökkenteni és hónapokon belül el fogom tudni hagyni, ebben állapodtam meg a kezelőorvosommal, és úgy tűnik működik.

A probléma az, hogy feléltem a megtakarításaimat, elvesztettem eközben a munkahelyem, és minden dózis csökkentése után akár 1,5 hétig hihetetlenül rosszul vagyok. Apámtól függök anyagilag és vele lakom, de lehetetlenné vált az együttélésünk, mert egyszerűen ott rúg már belém, ahol tud (például felszólított, hogyha nem megy az élet egyedül, akkor lecseréli a zárat és menjek, legyek öngyilkos), természetesen semmi anyagi támogatást nem várhatok tőle, jelenleg nem áll velem szóba, ami nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, de nem leszek képes arra, hogy tovább folytassam vele az együttélést, ami már teljesen a végleteken túl van.

Egészen durva elvonási tüneteim is vannak, akár 150 fölé megy a pulzusom, vagy sorozatos pánik rohamaim vannak, amik persze elmúlnak a dózisok csökkentése után, de nem tudom ilyen nyomás alatt tovább folytatni a gyógyszernek a csökkentését.

Vagy utcára fogok kerülni, vagy a temetőbe, ezért utolsó gondolatom az volt, hogy befekszem egy kórházba, ahol leszedik rólam, illetve segítenek benne, de a saját városomba nem akarok bekerülni a pszichiátriára(érthető szerintem), azután pedig onnan munkát keresnék külföldön, majd elhagynám az országot, ha a gyógyszer csökkentése lezajlott. Ismertek olyan helyet, ahol ebben partnerek lennének? Vagy esetleg egy megoldást a szituációmra?



2021. dec. 15. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szerető család pfff....:S


Hát én a helyedben nem válogatnék, hogy saját város addiktológiája vagy sem. Segítségre van szükséged, ne legyél prűd. Érted, mi a fontosabb, az, hogy meggyógyulj, vagy a büszkeséged, hogy esetleg ismerőssel akadsz össze?


Munkában dettó. Vállalj el bármit. Akármit. LIDL árúfeltöltő, kajafutár, akármi. Ez most nem az az időszak, ahol számít a komfort vagy a minőség, itt most szükségállapot van. Ha szerzel munkát, vszeg apád is megenyhül valamelyest.


Külföldi munka meg.. könnyebb mondani mint cisnálni. Kell hozzá egy szakma és egy legalább B2es szintű nyelvtudás az adott roszág nyelvén. És akkor eljutsz a random vendégmunkás szintjéig, ami hát nem a legkiválóbb:D Ráadásul a legtöbb ország elég szigorú az elvárások tekintetében, szóval én talpraállás szintjén abszolút nem ajánlom.

2021. dec. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Külföldön könnyebben találnék munkát, mint itt, viszont ahhoz idő kell, hogy rendbe jöjjek. Igyekszem megfogadni a tanácsod, meglátom, hogy mennyire lesz életképes az ötlet, és mennyi segítséget fogok kapni ennek a megvalósításában. Attól azért mégis tartok, hogy lehúzzák rólam egy az egyben a gyógyszert, aminek súlyos következményei lehetnek hosszútávon, mert találkoztam olyannal, aki azt tanácsolta, csak én meg hát... megéltem, de csak éppen.
2021. dec. 16. 01:32
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi benzot szedsz? Hosszú felezési idejűt? Akkor írj privit nekem, hátha tudok segíteni! Én már leszoktam, szerintem ismered a xanaxot, napi 7mg -ot szedtem, és elhagytam egyedül.
2021. dec. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2, arra semmiképp ne számíts, hogy jó lesz. Ígyis-úgyis szar lesz. Mármint a leszokás. Ez kb semmiben sem különbözik a drogfüggőségtől, max abban, hogy itt a lépcsőzetes leszokásnak is van esélye.
2021. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kecskeméten a honvéd kórházban van addiktologiai rész,de azért hívd fel őket.nm mondom,H luxus szálloda.a kaja elviselhető.az addiktologian ki be maszkalhatsz. Egy telefonhívást megér sztem. Én úgy tudom,H benzokrol lejönni egy másik gyógyszerrel szoktak lejönni. Ha angolul értesz akkor keress rá a tapering method okra.magyar oldalon nm találsz értelmes cikket hogyan kell lejönni a benzokrol v antidepikrol.nagyon veszélyesek,nm szabad hirtelen abbahagyni.van akinek egy vagy akár két év is kellhet.siman googli how to taper xyc benzo stb.de a duckduckgo n jobb keresni mert a Google cenzuraz sok oldalt.nagyon lassan gyere le a szerekrol, rengeteg tiszta víz,mozgas,mert az izzadással a toxinok is ürulnek.plusz gyógynövények teái.nyilvan szakember fog segíteni.kemeny út előtt vagy,de ahogy beleraktad magad a X arba úgy ki is tudod magad húzni.sajat magadra kell támaszkodj.menni fog.kitartas.
2021. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de pontosan tudom, hogy mettől meddig tarthat, ami sajnos annyi, amennyi, de ha amúgy is ilyen baromi nehéz és hosszadalmas leszokni róluk, akkor a toxikus környezet nem segít, se az, hogy szarik beléd az állam. ...mert ugye, benzókat felírni egyszerűbb és olcsóbb, mint a pszichoterápia, amit nem támogat az állam.

Megpróbálom őket, hátha tudnak segíteni. A probléma, hogy nem érek rá, mert tönkre megyek anyagilag, mire megszabadulnék a gyógyszertől.

2021. dec. 16. 21:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyírő addiktológia?
2021. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az most zárva lesz.
2021. dec. 16. 22:57
 9/11 A kérdező kommentje:
...ha jól tudom, mert megkérdeztem.
2021. dec. 16. 22:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a Nyírőben jöttem le a rivóról. Csak ajánlani tudom azt a helyet.
2021. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!