Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Semmelweis egyetemen foglalk...

A Semmelweis egyetemen foglalkoznak az emberrel, ha pánik betegséggel küzd, milyen terápiát adnak ott, mennyire van garancia arra ,hogy kigyógyulok ebből?

Figyelt kérdés

Amikor szédüléses rosszullétet érzek, akkor olyan, mintha elveszíteném az egyensúlyomat. Én szedek gyógyszert 15 éve (Rexetin/Paroxetin), de amellett küzdök ezzel, sokféle tünete van, legfőképp fóbiás tünetek azt mondta telefonban a klinikai szakpszichológus.



Olyan tüneteim vannak, hogy szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Tehát szédülök folyamatosan és majd elveszítem az egyensúlyomat, tériszonyos ilyen fóbiás tünet ez.



Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. Rohamokat érzek. Ez egy ilyen zuhanásérzés ez a roham. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, félek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Gyógyszert 15 éve szedek rá és mellette van ez. Beszéltem már erről klinikai szakpszichológusnak és azt mondta, hogy ezek fóbiás tünetek. De nálam többféle megnyilvánulása van. Van amikor egyik napról a másikra ez a pánik elmúlik, de most több napja fordítja fel az életem.



Annyit tudok még leírni, hogy a munkámat is nehezen tudom elvégezni (pánik, belső stresszelés, szédülés - ezeket érzem). Egyszerűen csak megszédülök, olyan mintha focilabdán vagy valamilyen golyón mennék és nagyon kellemetlen...



Felforgatja, kikészíti az életem, mi a megoldás?



Egyáltalán mi az oka a pánikbetegségnek, hogyan gyógyítható, hogyan lehet kigyógyulni belőle, érdekel mivel lehet fixen kezelni. Mi a kiváltó ok? Gyógyszerszedésen kívül mivel lehet orvosolni még? Milyen gyógyszerek vannak amik hatásosak? Egyáltalán volt olyan ismerősöd aki pánikbetegséggel küzdött és kigyógyult belőle??? Vagy nincs olyan ember a közeledbe aki ezzel küzdött és kigyógyult belőle? Szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Zuhanásérzést, hirtelen kitörő pánikot, szédüléses főleg olyan helyeken aho lsokan vannak (bevásárlóközpont, nagy terek, ahol sok ember van) és mindig előjön és később halálfélelmet is már...



Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, élek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Nem stresszes az életem, nem vagyok depressziós, egyszerűen ezek előjönnek, ezek a fóbiák. Mi lenne a legjobb út, hogy ezt leküzdjem mostmár tényleg? Esetleg ha képben vagy a gyógyszerekkel, tudnál valamilyen gyógyszert ajánlani ami nem erős, nem antipszichotikum és nincs nagy mellékhatása, bármilyen infó jól jönne... Ezeket a rohamokat kellene megszüntetni, mert mikor jön egy ilyen szédüléses pánikroham utána megkönnyebbülök, de iszonyú kellemetlen, elvesztem az egyensúlyom, beszédülök és jön ez a roham.


2021. dec. 16. 00:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Orvos amit felírt azt szedem, Rexetint, ennyi. Az orvosok nem is tudják, nem ismerik ezt a betegséget, ők még nem élték ezt át, honnan is tudhatnák? Ezért van ez a sok félrediagsznosztizálás, meg mindenféle dolgokat írkálnak a gépbe rólam szájízük szerint.



Hogy lehet akkor ezekben bízni, ŐSZINTÉN?



Csak át kell gondolni a dolgokat ás ré lehet jönni hogy az orvos nem fog kérdezősködni meg sem hallgat legtöbb.



EGY ORVOS 15 RUGÓ EGY ALKALOM, AZ ALATT EL TUDOM MONDANI EZT AMIT LEÍRTAM ÉS NEM TÖRTÉNT SEMMI.



E-mailekre nem is válaszolnak, azt írják, hogy nézzem meg az áraikat aztán menjek el egy alkalomra. De semmi sem történik, csak felirkálja szájíze szerint a dolgokat és kséz. Meg beszélgetéssel próbál valamit kihozni ebből, ami megint semmire sem hat. Én akaok fizetni de csak oylannak aki tapasztalt ilyenben.

2021. dec. 16. 00:35
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennyit tudok tenni, hogy befekszem, ott kérdezősködöm majd a zorvosoktól ,hogy nincs ismerősük aki kigyógyult ebből vagy olyna szakemeber ismerősük aki tudja ezt gyóygítani ,tapasztalt, ismeri a betegség forrását, tünetmentessé tud tenni legalább...
2021. dec. 16. 00:38
 3/6 A kérdező kommentje:
A kivizsgálással annyi lesz, hogy majd nem találnak semmit a vizsgálatokkal és hazajövök ennyi lesz, tudom.
2021. dec. 16. 00:39
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A gyógyszerszedés nem elég, terápia is szükséges ahhoz, hogy a tünetek enyhüljenek, elmúljanak. Ha budapesti vagy, itt tudsz érdeklődni, ingyen pszichoterápiás ellátást biztosítanak.

[link]

2021. dec. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Mért nem mondod az orvosnak, hogy nem használ a gyógyszer? Így totálisan fölöslegesen szeded! Vagy az adagot kéne már növelni. Az orvos, mikor felírja, nem is kérdezi, hogy hogy vagy? A Semmelweis Egyetem pszichiátriai klinikája jó hely. Gondolom, kognitív viselkedésterápiát alkalmaznak.
2021. dec. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A SOTE területi ellátási körzetbe tartozó betegeknek nyújt ingyenes pszichoterápiás ellátást. Viszont mivel túl sok a beteg, egyéni terápiát szinte egyáltalán nem indítanak, csak csoportosat.


Pánikbetegségnél nem elég önmagában a gyógyszer. Tünetmentes akkor lehet a páciens, ha sikerül megfelelően beállítani a gyógyszereit, és jár mellette pszichoterápiára.

2021. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!