Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyõzni emberekt...

Hogyan lehet legyõzni emberektõl való félelmet,és pánikrohamot autóban nagy forgalomban,és zsúfolt parkolókban?

Figyelt kérdés

#pánik #emberektõl való félelem
2021. dec. 16. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiaterrel es megfelelo gyogyszerekkel.
2021. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fokozatos hozzászoktatással.
2021. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utóbbit javaslom, nálam bejött, pedig már nagyon bevoltam fordulva magamba, de rájöttem, hogy nem akarok 4 fal közt ülő ember lenni, mert nem fogom úgy vinni semmire és rövid az élet ahhoz, hogy a pszichém börtönbe zárjon egy életre. Így kijártam minel többször, minél több helyre. Először fülessel a fülemben, aztán valakivel, majd egyedül minden nélkül. Nyilván nehéz lesz az első pár kimozdulás, nálam is volt olyan, hogy inkább félbehagytam és hazajöttem, olyan erős volt a pánikroham és a szorongás. Segít még az is, ha nem elnyomod a betegséged, hanem elfogadod. Én amint elfogadtam és éreztem, hogy jönni fog, akkor nyugodtan vártam, mert tudtam, h belehalni nem fogok, csak a pszichém játszik velem és láss csodát, elillant. A félelem táplálja ezeket, ha nyugodtan várod, akkor inkább elbújik, mert ő pedig a nyugalomtól fél. Szóval fel a fejjel, megy ez egyedül csak kitartás, drukkolok!
2021. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem,!! A gyógyszer nem segít és sehova nem vezet az csak addig jó míg szeded utána vissza tér, és függőséget okoz. Próbáld leküzdeni saját magadnak kell tudom milyen mikor mész a buszon és pánikolsz hevesen ver a szíved nem tudsz leszállni stb. De próbálj relaxálni. Én ilyenkor valami pozitív dologra gondoltam és el terelte a figyelmem. Hidd el senki nem fog ezen, énis saját magamnak küszködök már mióta de ha elzárkóznék előle sosem küzdeném le Muszály mennem, csinálnom amit kell még ha rossz is arra gondolok majd elmúlik.
2022. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is magamtól gyógyultam. Fontos hogy akarj gyógyulni. Vannak technikák amiket ki lehet próbálni úgy, ahogy felettem is írták.

Nekem az is segítet a mai napig hogy körbenézek és látom hogy igazábol seni se törődik velem, senki sem figyel, csak én gondoltam azt. Ilyenkor ellazulok egy kicsit. Mély levegő, lassan kifújni, ez is segít. Csinálhatod úgy is ha ráérsz hogy egyszerre csak 2 megállot mész, és mindig egy kicsit többet. Persze ezt csak városban lehet ahol gyakoribb a járat.

Pánikroham meg nem egyenlő a szorongással. Milyen érzel ilyenkor? Csak mert nem biztos hogy pánikrohamod van. És milyen gyakran jársz el otthonról? Dolgozol/tanulsz? Csak mert ha pl nem jársz el sehova akkor az megint más mintha eljársz közösségbe. Könnyebb ha eljársz, a legrosszabb amit tehetsz ha otthon begobózol. Nem kell sietteti semmit, csak fokozatosan.

Gyógyszer csak eltompít, ezert azt csakis terápiával érdemes. Önmagában nem segít.

2022. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobb lennne sose ülnél autóba.
2022. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!