Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapunyitási pánik, vagy velem...

Kapunyitási pánik, vagy velem van valami baj?

Figyelt kérdés

Nagyon jó tanuló vagyok, jelenleg mérnöki szakra járok az egyetemen, de gondolkodok, hogy átmenjek állatorvosira. A problémám az, hogy amint beleélem valamelyik jövőképbe megijedek, és a másik kellene. Nagyon szeretem az állatokat, és érdekel a sok biológia, viszont úgy érzem, az állatorvosi szak nagyon lekorlátozna. Viszont a mostani szakom is megijeszt, mert bár tetszik a gyógyszerkutatás, picit olyan érzésem van, hogy az eléggé egy egész-nap-asztal-mellett-ülős munka lenne. A kutatás érdekelt még, ki is próbáltam az agykutatást, de valahogy mégsem fogott meg annyira, hogy azért a nagyon kevés fizetésért nyugodt szívvel végezzem. Az állatorvosi elvégzése után is tudnék amúgy kutatni. Összességében meg vagyok ijedve, mert valami olyan munkát szeretnék amivel teszek valami fontosat, amivel fejleszthetném az emberiséget, ugyanakkor jó lenne, ha élvezném is, és azért akár tudnék utazni a fizetésből, majd lakást venni. Valamint ez tudom, hogy az én hibám, de ha elérek valamit, mindig más kéne már. Szüleim szerint főleg ezért akarok iskolát váltani, de igazság szerint annyi érdekes munka van,és szeretnék sok mindent kipróbálni, ami bár tudom, hogy nem lehetséges, és valami mellett el kell köteleznie az embernek magát, de mégis nagyon elszomorít.


Szerintetek ez kapunyitási pánik, csak a fiatalság hülyesége, hogy meg akarom váltani a világot és idősebb koromra elmúlik, vagy az én személyiségemben van a hiba?



2021. dec. 16. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet karriert váltani.
2021. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Jó sokszor használtad az ijed szót. Ha jó tanuló vagy, akkor bírsz olvasni, javaslom a frissen megjelent könyvet: [link]

Játékból próbáld meg úgy feltenni a fenti kérdéseidet, hogy nincs benne tagadás, hanem pozitívan fogalmazod meg őket, tehát, hogy pl. ezt azért szeretném csinálni, mert, stb.

2021. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne lehetnél mindkettő? Fiatal vagy, nem fér bele 2 diploma?
2021. dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!