Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, hogy jobb legyen...

Mit tehetek, hogy jobb legyen amíg eljutok pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Államiba kértem magam, február 8-ra kaptam időpontot.


De sajnos vizsgaidőszak van és nagy baj lenne, ha elbuknék. PhD-hallgató vagyok, az elmúlt félévben semmit sem tudtam haladni a kutatásommal, mert annyira nem tudom konstruktív irányba terelni a gondolataim, több pánikrohamom is volt.


Tudok relaxációs módszereket, de nem érzem h használnának, stresszelnek pluszban mert lenne egy csomó dolgom, amit csinálni kéne helyette...


Csak ez így már nem állapot. Nincs senkim, aki segíteni tudna a mindennapi életben fizikailag (lelki tanácsokat kaptam már), az olyan dolgok, mint a mosogatás is elveszik a motivációm, felkelni is sokszor problémás, és olyan lassú vagyok, mint egy csiga.


Gondoltam arra, hogy segítene valamit, ha beszélnék a témavezetőmmel, mert ha nem tudja, hogy mi van, jogosan vágna ki innen a komplex vizsgán júniusban.


Csak az a baj, hogy ha nem haladok, akkor mindenhogyan kiesek és ez már annyira irreális pánikot kelt bennem, hogy néha azt érzem jobb lenne ha én lépnék ki, pedig meg akarom csinálni a képzést. Január 14-én vége a félévnek. :(



Lehet egy alapos fejmosás kellene...



2021. dec. 28. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Kezdjél el tanulni…

Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz.

2021. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Neked nem fejmosás kéne, hanem gyógyszer, de sürgősen. Nem tudod összekaparni az orvosi vizsgálat díját egy magánhoz? Hónapokkal ezelőtt kellett volna orvoshoz menned, további másfél hónap az nagyon sok. De egyébként nem történik semmi, ha csúszol a végzéssel, nem te lennél az első.
2021. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos oda sem lehet bekerülni, 2020-ban a mesteri vége előtt is majdnem csúsztam, akkor is ki voltam készülve, az első 2 szakember akit felhívtam, várólistára sem tudott tenni, a harmadiktól kaptam időpontot 4 hétre, vele pont a Covid előtt végeztünk, ő rakott ki, mert nem akart velem foglalkozni, államiban meg muszáj gyógyszert írniuk.


Amúgy akkor az is kiderült, hogy vérszegény vagyok, 2020 február végén, mondhatni tényleg megnyugodtam egy kicsit, mert legalább tudtam valamit. Aztán beütött a Covid és 2 hét kellett, amíg megszoktam a családommal egymás elviselését, és csak sikerült leadnom a szakdogámat valahogy.


De ez most nem az a szint, nem tudok változtatni a helyzetemen, a problémákon, csak ha megtanulok másképp gondolkodni + a gyógyszer.

2021. dec. 28. 17:11
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
És mi van, ha csúszol? Semmi.
2021. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hasonló a helyzetem.Mindennap valami mozgás(elég pár km biciklizés is,nem kell túlterhelni magunkat)Vénynélküli nyugtatók,amik nem ütnek ki,de lenyugszol,ebből egyszerre 2-3 szem is mehet,ha szükségét érzed.Légzéstechnika,meditáció...sok pihenés,ha lehet.fontos lenne a megfelelő alvás is,ami nálam újabban, ha nincs meg akkor összeomlok szinte másnap.Bezzeg amíg mindennap 2-3 órákat aludtam,addig kevésbé buktam ki.
2021. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
PhD-t amúgy is lehetetlen elvégezni 4 év alatt, 5 év után viszont tényleg kivágnak, az a baj. Szóval lehet passziválnom kell majd, ha minden kötél szakad. De majd meglátom mit tudok tenni segítséggel.
2021. dec. 28. 17:23
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

"Megtanulok másképp gondolkodni"-na a leírtakból ez az ami nem fog menni egyedül.Egy csettintésre nem tudod az agyad átprogramozni.Hatalmas megfelelési kényszered van,ami szerintem már évek óta tart,és most kibukott,elég rosszkor./vizsgaidőszak/.A tested jelez,hogy mindenképp változtatnod kell.

A február 8. elég késői dátum,januárban nem tudsz felkeresni egy privi pszichológust?

Azt is írtad,hogy már a mosogatás is úgy érzed elveszi az idődet,tehát semmi másra nem tudsz összpontosítani,csak a vizsgádra.

Minél előbb keress vkit,ha más nem egy hozzád közel álló személyt,és beszélj vele nyíltan.Sok sikert!

2021. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Kilenc évig jártam pszichiáterhez és szedtem olyan gyógyszereket, amikhez személyi igazolvány bemutatása szükséges. Nem lettem jobban. Leszoktam a gyógyszerekről és kerestem egy pszichológust, másfél év alatt helyrerakott. Most nem szedek semmit és teljes, egész, elégedett ember vagyok. A gyógyszer nem fogja megoldani a problémát.
2021. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik varosban keresel?
2021. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Vérszegénységre jó a b12 vitamin, illetve a magnézium sem árt, a magneb6 nem rossz, bár nem csodát kell várni tőle, viszont szép lassan visszatöltenek, adhatnak valamennyi löketet a vérszegénységhez. Illetve minden fejben dől el, a gyógyszer ideiglenes és sosem a kiváltó okot szünteti meg. Rajtam is kijött pár hónapja a pánikbetegseg, agorafóbiával társulva, de mindennap kimozdultam, ameddig nem tudtam, hogy mik ezek, addig nagyon rossz volt és már a végén kimozdulni sem akartam, mert szorongtam tőle, de nem adtam fel. Ma már semmi bajom újra a kimozdulással, néha jönne a roham, de elfogadtam, hogy ez van és mivel nyugodtan várom, ezért elmúlik pillanatok alatt. A gondolataid meg terelned kell, nem segít, ha egyre jobban magadba fordulsz, akkor csak erősebb és gyakori lesz minden tünet. Kitartást és sok erőt kívánok, csak a psziched játszik veled, az éltessen!
2021. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!