Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha képtelen vagyok...

Mit tegyek ha képtelen vagyok boldog lenni, ha nem tudok igazán nevetni, mosolyogni?

Figyelt kérdés
Valahogy nem tudok mosolyogni annyira. Talán depressziós vagyok, talán csak szorongok. Észrevettem, hogy mennyire idegenek tőlem az emberek. Nézem más emberek mimikáját és tudom, hogy én ehhez képest túl szürke, mimikátlan, talán unalmas is vagyok. Ezt eddig nemigazán jegyezték meg de engem eléggé zavar. Nem tudok műmosolyogni, nem tudom mimikával igazán kifejezni az érzelmeimet. Nem vagyok egyedül, van barátnőm és barátaim is, de valahogy olyan szomorúnak érzem magam legbelül. Olyan, mintha lenne egy konstans lelki fájdalom, valami megfoghatatlan, feloldhatatlan, vígasztalhatatlan keserűség, kozmikus magány. A zeneszerzésben valamennyire ki tudom fejezni magam, de az mégsem helyettesíti a bátorító mosolyokat, amiket mások várnak tőlem.

2021. dec. 29. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
2021. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a pszichológusra.
2021. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérd ki egy pszichológus véleményét, de ha van a közeledben pszichoterapeuta inkább őt keresd fel.

Nekem is hasonló a problémám és nem vállal sima pszichológus, 3 utasított vissza. Eddig én nem találtam megfelelő embert, de igyekszem.

2021. dec. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Noir76 ***** válasza:
Klinikai szakpszichológus.
2022. jan. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Valtozott valami?
2023. jan. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!