Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan teljesen rendben vagy?

Mentálisan teljesen rendben vagy?

Figyelt kérdés
Esetleg van ami zavar, de nem mered élőben elmondani senkinek sem?
2022. jan. 2. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokminden zavar de már elmondtam szerintem valakinek.
2022. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy teljesen azt nem mondanám, de sokkal jobb állapotban mint mondjuk 2-3 éve. :)
2022. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túlgondoló vagyok. Ennek nem tudom mi a pszichológiai neve, ha van.

Kb mindennap sírok azon, hogy azt képzelem tuti valami rossz dolog fog történni, meghal valakim stb. és hogy mi lesz utána velem. Mindennap csak pörög az agyam, sose nyugszok, mindig csak a jövőre gondolok, mit hogy mikor csinálunk. A legapróbb kizökkenéstől olyan stressz jön rám, hogy aznap már végig görcsben van a gyomrom és folyamatosan vécére járkálok.

És ez kb csak egy kis szelete az egésznek.

2022. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok rendben! 2 éve elváltam 20 év után. Elfogadtam, hogy a volt feleségem talált mást viszont én nem vagyok azóta biztos magamban. Nem tudom hogyan kezdhetném újra az életem. Tele vagyok kételyekkel. Szerintem az önbizalmam egyenlő a 0-val.
2022. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a másoknak való megfelelés egy olyan probléma számomra,amit szerintem életem végéig nem tudok levetkőzni.

Vagy leszarok mindent,vagy mindennel foglalkozok.

2022. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#3 ez a kognitív disszonanciák egyike. Torzítasz. Nem vagyok pszichológus, de szakemberhez járkok ugyan ezzel a problémával. Pl most is felébredtem, mert már annyira fájt a gyomrom -_- Bizonyos dolgokat túlgondolok, pörög rajtuk az agyam és nem tudok leállni. Különböző forgatókönyveket élek meg fejben és eljutok odáig hogy eltorzítom a valóságot. Meg sem történt eseményeken felidegesítem magamat és rámegy az egész életemre. Egy éve sokkal rosszabb volt a helyzet, ma már tudom kezelni a mindennapokban csak a stresszesebb időszakok a nehezek.


Mióta szakemberhez járok sokkal jobb, segít egyre jobban túllendülni rajta, ha megteheted én ajánlom, hogy fordulj szakember segítségéhez. Vagy akár írj rám privátban.

2022. jan. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!