Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen káros szenvedélyetek...

Milyen káros szenvedélyetek volt vagy esetleg van is még? Hogy tudtatok leszokni róla?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem csokifuggoseg.


Egy időben elég sok alkoholt ittam, amikor stresszesnek éreztem magam (egyetem + párkapcsolat), de amint rendeződött az életem, már nem ittam annyit.

2022. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dohányzok vagy 5-6 éve. Nem sikerült még leszokni teljesen. A cigiről a Glo-készülékre váltottam, mostmár csak azt szívom. Erről úgy érzem, még nem fogok tudni leszokni. Majd később.
2022. jan. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Túl sokat GYK-zok, probalok leszokni, de nehezen megy!
2022. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alkohol. Depresszió miatt kezdtem inni azért, hogy elnyomjam az iszonyú lelki fájdalmat, aztán benne maradtam. Bár enyhült már a depresszió is és az ivások gyakorisága is. Fura, mert lelki függőség ez nálam, nem fizikai. Nagyon ritkán van, hogy megkívánom az alkoholt, viszont berögzült, hogy esténként iszom - most már csak két esténként - és akkor is elmegyek piáért, ha egyáltalán nem kívánom és nincs is kedvem inni. Ilyenkor úgy érzem, mintha elszalasztanék valamit azzal, ha nem innék. :D Kíváncsi lennék egy pszichológus véleményére erről.
2022. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el egy pszichológushoz, jó eséllyel tudnak segíteni. TB-re is lehet pszichológushoz menni, mindenképp próbáld ki, érdemes!
2022. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kriszti009 válasza:

Én dohányoztam közel 7 évig kb.

Nyáron össze jöttem a mostani párommal, ő szoktatott le, annyit mondott, hogy ha merek szívni még egyet, menjek vissza anyámhoz, ez augusztusban elején és július végén volt, azóta nem cigiztem.

Alkoholról is úgy szoktam le, hogy mutatott képeket, hogy egy részeg az anyukáját elütötte és kórházban volt. :(

2022. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Kezdjük az elején. 16 évesen Rivotrillra szoktattak. 0,5-el kezdtem, 21 évesen már 4 mg volt a napi adag. 25 évesen hagytam el végleg. Kössz orvoslás. Közben elkezdtem füvezni. 22 éves lehettem. 5 évig aktívan. Mellette egyéb drogok. Amfetamin, crack legfőképp. Cracket soha! 15 éves korban kezdtem dohányozni. Vagyis 14 éve. 27 évesen, miután elkaptak kábítószer birtoklással, gondoltam legálisan bomlasztom magam. Keményen ittam egy évig. Sört soha. Legfőképp 72-es Tátratea, rum, mindennap két üveg bort. Annak egy detox vetett végett. Egy üveg 80 fokos stroh rum, vodka és nem is tudom mi kombinációja után. Akkor majdnem oda lettem. Ekkor álltam le mindennel. 2021 február 7.

Hogy milyen józanul? Szar. De jobb, mint holtan.

Sok sikert mindenhez!

2022. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!