Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt lehet rászokn...

Mennyi idő alatt lehet rászokni a nyugtatóra?

Figyelt kérdés
Jelenleg antidepresszáns mellé szedek alkalomadtán xanaxot, mert most állítódik be, de nagyon félek a rászokástól a doki azt mondta 3-4x0.25 mg-tól nem lesz bajom én mostanság alváshoz veszek be 1-2 naponta 0.5 mg-ot, de lehet napközben se ártana néha, mert nagyon szarul vagyok még a gyógyszertől. Anafranil SR 75 mg

2022. jan. 4. 04:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 hónap után vettem észre a függőséget. Le is raktam.

Állítólag nem is szabad ettől hosszabb ideig szedni.

2022. jan. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az antidepresszáns sem fogja megoldani a problémáidat amúgy.


A nyugtatóra meg 2-3 nap alatt rá lehet szokni. Ha tovább szeded, nyilván jobban, és tovább tartanak majd leszokásnál az elvonási tünetek. De bármikor le lehet tenni, csak erős döntés kérdése.

2022. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyugtató nagyon veszett,észre sem veszed,és már rászoktál.Ráadásul egy idő után már az adagon is emelsz,mert nem elég a dózis.Ördögi útvesztő.Én jelenleg próbálok róla leállni,cudar heteket élek meg.
2022. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az embertől függ. Van aki egy tabletta után rászokik, és van, aki csak egy-két hónap után. Adagtól is függ.
2022. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem egy 30 darabos 0.5-öst írt fel a doki, de a doboznak még a fele sem fogyott el lassan 2 hónapja írta fel, de nagyon tartok a rászokástól/hozzászokástól, de viszont az antidepi most az emelésnél erősítette a szorongásom ezért veszegettem be néhanapján. Nem folyamatosan mindennap szedem hanem alakalomadtán ha nagyon rossznak érzem. Én is nagyon féltem hogy hozzászokok és le kell tenni stb ezért is kérdeztem
2022. jan. 4. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodj meg, ennyi idő alatt nem fogsz rászokni.
2022. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!