Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért untam meg az életem? Mi...

Miért untam meg az életem? Mi tenne boldoggá?

Figyelt kérdés

Olyan mintha már semmi nem érdekelne és semmi nem tenne boldoggá, ami azelőtt érdekelt. Mindent csak muszájból csinálok mert valamit kezdeni kell magammal.

A tanulmányaim, munkám nem tesznek boldoggá. Már valahogy nem érzem azt a lelkesedést amit régen.

A párkapcsolatomra nem mondanám, hogy rossz, sok mindenen túljutottunk már a párommal, voltak rosszabb helyzetek is de mégse tud boldoggá tenni a kapcsolatom sem. Valahogy közömbös vagyok.

Barátaim nincsenek, pár emberrel jóba vagyok, de azok nem igazi barátságok és már igényem sincs egyáltalán a barátkozásra. Régen volt de már nincs. Csalódtam is pár emberben és azóta egyre kevésbé érdekel.


Semmi nem okoz nekem örömet, mindent kényszerből csinálok és minden unalmas.

Egy dolog tudna nekem örömet okozni, az ha utazhatnék szabadon, ha például nyáron háromszor mehetnék nyaralni és nem lenne járvány és lenne rá pénzem és nem lenne semmi gondom ami megakadályozná és oda mennék ahova akarok amikor akarok. Évek óta nem voltam nyaralni, belföldön sem és külföldön sem. Ha elutazhatnék és láthatnék olyan dolgokat, amiket azelőtt soha és teljesen más kultúrába kerülnék, az jót tenne nekem, főleg ha jó messze lennék.


Ami sokat jelent nekem még, az a hitem (katolikus vagyok) de néha már az is egy szenvedés.


Ezen kívül semmi nem tud érdekel, minden iránt közömbös vagyok és csak muszájból csinálom.


Mintha beleuntam volna az életembe. Ugyanaz az érdeklődési kör évek óta, ugyanazok a szokások évek óta, ugyanazok a problémák évek óta, ugyanazok az emberek évek óta.



2022. jan. 4. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Le is írtad mi tenne boldoggá. Utazz el.
2022. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elutaznék én szívesen de nem lehet. Most még a járvány miatt sem akarok mert volt már elég betegség a családban, nem hiányzik még több, jelenleg elég pénzem sem lenne rá és igazából időm sem a munkám miatt. Legkorábban nyáron lenne lehetőségem elutazni mert akkor lenne sokkal több időm és lehet, hogy addigra több pénzem is.

Nem szeretnék addig minden nap ilyen megkeseredetten élni.


Meg amúgy van egy olyan érzésem is, hogy valahogy a fiataloktól elvárják, hogy boldogok legyenek és akinek nincs olyan hatalmas baja mármint éhezés, háború és súlyos természeti katasztrófák, azoknak tulajdonképp kötelességük boldognak lenni csak azért mert van munka, párkapcsolat és van mit enni. Ez most azért jutott eszembe, mert ha én valakinek valamiért megemlítem, hogy én nem érzem boldognak magam, akkor nem nagyon szokták érteni hiszen van kapcsolatom, fiatal vagyok, karrierem is lehet, mi a bajom. Van bennem egy olyan érzés, hogy nekem boldognak kell lenni hát mi az, hogy én nem vagyok boldog mikor elvileg minden szép és jó.

2022. jan. 4. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked kell megtalálni a kiutat, továbblépést, új kihívást.
2022. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
...valami változtatásra van szükség.
2022. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!