Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit értünk skizofrén állapoton?

Mit értünk skizofrén állapoton?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mik a tünetei, miben nyilvánul meg leggyakrabban ez a betegség? Hogyan viselkednek azok az emberek, akik ebben a betegségben szenvednek? Azt tudom, hogy tudathasadásos elmezavar a jelentése, de mit is értünk ezen?

Szerencsére nem áll hozzám közel téma, csak érdekel.

Köszönöm előre is.


2007. dec. 29. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos nekem "volt dolgom" skizofrén emberrel. Egyszer hazafelé jövet azt vettem észre, hogy van egy srác, aki már jóideje jön velem párhuzamosan a külső járdán. Gondoltam nem jövök haza, hanem bementem a közeli boltba, gondolván biztos beképzelem, hogy követ. Mikor jöttem ki az üzletből akkor láttam kinn áll az üzlet elött. Kicsit beparáztam, hogy ez mégsem tréfa. Elmentem előtte mert más választásom nem volt, de akkor nem szólított le, kicsit meg is nyugodtam. De nem tartott sokáig ugyanis arra lettem figyelmes, hogy nagyona nyomomban van..majd leszólított. Elkezdte, hogy nagyon sokszor látott már és figyel, nagyon tetszem neki, és hogy erre meg arra flé szokott látni. az volt a vicces, hogy én még életemben nem láttam, és nem is jártam arrafelé amit mondott. Nagynehezen elküldtem, hogy hagyjon békén, meg van barátom és ilyen szöveggell..de jött utánam. Szerencsére a szomszéd lépcsőház ajtaját is nitja a kulcsom, így oda mentem be, hogy ne tudja meg hol lakom. Eltelt egy hét, és a városból hazafelé séálva jött velem szembe, nagyon mgilyedtem, elment mellettem simán, és egy idő után visszafordult és szó szerint futott utánam. Ismételtet ugyanazzal a szöveggel állíott le, ugyanazokat kérdezte, de most szerencsémre miután leráztam nem követett. megint eltelt egy kis idő és egyszer mikor a haverok kísértek hazafelé megint találkoztunk vele, akkor azért állított meg minket, hogy zsepit kérjen. Én persze már teljesen kivoltam tőle. Na és akkor a lényeg, hogy egyszer bent voltam haverokal a városban és ismét szembejött velünk, majd azt látom odaköszön és kezetfog egyik haverral. Na én abban a pillanatban tovább is álltam, mert tudtam, hogy ő az és féltem tőle. Na és akkor mondta a haverom, hogy ő ismeri a srácot és nem kell tőle félni, skizofrén szegény és aki szimpatikus megállítja és próbálkozik az illetőnél. Ja és valami megfogta bennem ami miatt mindig "megtalált", de ő nem volt annak tudatában, hogy már leszólított elöbbet is ezért is tette fel mindig ugyanazokat a kérdéseket. Én nagyon megilyedtem, hetekig kivoltam. Aztán érdekes mert miután megtudta, hogy ismerem a srácot ugye akivel együtt voltam és kezet fogott, ezáltal az is kiderült, hogy testvérét ismerem, onnantól kezdve nem állított meg, igaz néha látom csak és nagyívben kerülöm, de akkor sem futottun össze. Ebből gondolom, hogy nem véletlenül talált meg mindig. Ilyesztő kicsit, és ha nem velem történik meg el sem hiszem lehet. De sajnos van ilyen. Ezt másokkal is megcsinálja a srác, de ahogy te is írtad tudathasadás van nála többször, így nem emlékszik dolgokra.
2007. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismertem egy ilyen beteget.Egy kollégiumban laktunk egy folyosón.Téli vizsgaidőszak,éjjel 11.Kopogtat valaki.Jön a srác,h tavaly abban a szobában lakott,és most valami szörnyűt álmodott és szeretné megnézni,h minden rendben van-e.Mondja szobatársam persze.De ő el akarta mondani,h mit álmodott.Emberek a folyosón elkaptak másokat és bevonszolták a szobába és felvágták az ereiket.Hozzátartozik,h a szobánk narancssárga és vérvörös volt,és az ajtószárfa teli volt vérvörös tenyérnyomokkal.Próbáltuk megnyugtatni,h mindez csak festék.Beleszagolt az áhyneműtartókba,h nincs-e benne hullaszag stb.Elmesélte,h ő már háromszor meghalt.Kicsit ijesztő volt,de azt hittük,h csak szivatják az elsősöket a nagyok.De h meglepődtünk,amikor nem is ismert meg minket,meg később előadta a folyosón másnak,h ő lejelentkezett a vizsgáról,nem is ment vizsgázni,de hármas van az indexében,meg ETRben is.Többiek bíztatták,h örüljön neki.Aztán beszéltünk velük és ők mondták,h mi baja van.
2007. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Skizofrénia,vagy kettéhasadt elme.Több válfaja is van.Vanak pozitív (!) tünetei is.Minden 100 ember közül egy skizofrén.

-megszűnik számára a külvilág

-hallucinációi,képzetei vannak

-hallucináción értendő hallási (oylan hangot hall,amit más nem),szaglási,illetve vizuális hallucináció (olyan embert lát,akit más nem,ez az egyik legsúlyosabb tünete)

-agresszív viselkedés

-széteső beszéd,gondolkodási zavar

-paranoia

-viselkedészavar(nevetgélés,magában beszélés)..stb.

Vírusfertőzás is válthat ki skizofréniát.Gyógyszert kell szedni rá.

2008. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mamám volt skizofrén,akkor én még kicsi voltam,de olyasmire emlékszem,hogy mindent elfelejtett,úgy hagyta a villanyt,cigit,majdnem felgyújtotta a házat,rossz buszra szállt fel,és máshol kötött ki,mindenkinél jobb akart lenni,hamarabb akarta befejezni az étkezést,mint mi.Elmegyógyintézetbe is került,és ott halt meg.
2008. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

az én nagybátyám is az sajnos.

ő halucinált érgebben hogy őt kamerával figyelik, meg látta a meghalt apukáját ülni az ágyon, azt állítja hogy volt egy kislánya aki leukémiában meghalt az anyja meg felakasztotta magát a hír hallatán, és egyszer elis tünt 3 napraa kocsival nem tudta senki se h hol van és mikor hazajött azt állította h a temetőben volt a lányánál.. meg nekem is mondta hogy majd elvisz a sírhoz, meg ilyenek

öngyilkos is akart már lenni

az apuját egyszer majdnem megölte mármint megakarta ölni, mert mindig veszekedtek

azt állította h AIDS-es pedig nemm

ilyenek.. meg van h rájön és nemszól semit csak ül maga elé és nemtudom.. kikapcsol beszélhetsz hozzá nem reagál

:(

2009. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tamka válasza:
100%
Pontosan nem tudom tudományosan elmagyarázni,csak példának aput leírom.Igaz ő paranoiás is.Szóval mindent legalább kétszer vagy többször mond el,rengeteget beszél magában ,hangosan mintha valakivel beszélne,van úgy hogy nem emlékszik a tegnapra ,összekeveri az események időrendi sorrendjét,engem nagyon szeret de alig törődik velem ha elkezdem mesélni ,hogy pl mi volt a suliban ,pár perc után már teljesen másról beszél mindig szidja és okolja a bizonyos embereket,de ez már paranoiába vezet mert innen átvált az összeesküdéselméleteibe amelyek kifejezetten őellene irányulnak.Régebben annyit veszekedtem vele mert olyan rosszul esett hogy nem lehet olyan normális apuka mint másnak,de aztán rájöttem ,hogy ő nem tehet róla ,hiszen beteg,mégvalami megfigyeltem hogy az évek múlásával egyre súlyosbodik a betegség ,illeteve közrejátszik a felerösödő tünetekben a kudarc élmény ,legyen szó családi csalódásról(nálunk megtörtént)vagy munkahelyi sikertelenség nem jut el külföldre.Amúgy 16 éves vagyok ,támogatom aput és csak remélem ,hogy egyszer nem ,,megy,, el végleg.remélem hasznos volt amit írtam példaként és tapasztalatként.
2012. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Szervezett zaklatás a neve.

DEW fegyverek,vagy V2K katonai fegyver.

Ebbe bele tartozik az Mk Ultra projekt is. Ami egy kisgyerekeken alkalmazott trauma alapú programozás. A skizofrének nem véletlenül traumatizáltak és hasadt személyiséggel rendelkeznek. Ez a szervezett zaklatás egyik része. Sőt ezzel kezdik.

2020. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Persze és egy közembert miért zaklatnának szervezetten ?


Persze ilyen van de ritka.

2021. jan. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!