Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgősen kéne segítség!?

Sürgősen kéne segítség!?

Figyelt kérdés

Szóval pár hónap múlva itt van a nővérem esküvője (nagyon jó kapcsolatban vagyunk) és én már 2 éve ha voltunk esküvőn, nem táncoltam senkivel, hiába próbáltak kirágatni. 2019ben megállapították hogy pánikbeteg vagyok, sajnos tavaly amikor a nagyszüleim házassági évfordulója volt, táncolni kellett (azaz mindenki nézett volna engem) és a szüleim minden erőjükkel próbáltak ki vinni táncolni hozzájuk és rámjött egy roham (mondanom sem kell, anyám nagyon ideges lett).


És akkor a lényeg: Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni, mert egyrészt én leszek a koszorús lány. És nem tudom mit csináljak, mert ha nem fogok menni vele táncolni akkor biztos próbálnak rávenni és NAGYON NEM szeretném tönkretenni az esküvőjét mert nagyon fontos nekem. Mit tehetek?



2022. jan. 7. 01:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Menj el pszichiáterhez meg pszichológushoz, beszélj a nővéreddel meg menj egy tánctanárhoz.

Gyakorolhál otthon is.

Lehet, hogy nem kell táncolnod mert a nővéred (mikor beszélsz vele) megmondja, hogy nem fontos neki, de szerintem fontos lenne, hogy kilépj a komfortzónádból - talán egy napin lesz saját esküvőd, nem át ha megtapasztalod milyen a tánc sok ember előtt.

2022. jan. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha tudod hogy nem menne a dolog, akkor lehet hogy inkább le kéne erről tenni és nem annyira nagyon részt venni.
2022. jan. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
A családod nincs vele tisztában, hogy pánikrohamod lehet, ha táncolni kell? Mert ez volna a legnyilvánvalóbb megoldás, hogy nem provokálnak ezzel és akkor nem "mehet tönkre" az esküvő.
2022. jan. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
13%

" Én szeretnék a nővéremmel táncolni az esküvőn és végre aktívan részt venni, mert egyrészt én leszek a koszorús lány"

Esetleg vegyétek fel videóra és az esküdőn játsszátok le és mondjátok el, mi az oka ennek.:)

2022. jan. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem mondd el a tesódnak, hogy ő is melletted álljon és ne sértődjön meg, amikor nemet mondasz. Kérdd meg rá, hogy ő se unszoljon a táncra.

Szerintem vele lenne a legfontosabb beszélni, utána pedig jegyezed meg a szüleidnek, hogyha nem akarnak még egy "balhét", akkor ne próbáljanak hívni tancolni.

2022. jan. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszaitokat, igazán hasznosnak érzem ☺☺. Megpróbálom meg tenni azokat amiket írtatok hátha sikerül dűlőre jutni.
2022. jan. 7. 04:55
 7/37 A kérdező kommentje:
Igazándiból itt nem azzal van a baj hogy táncolni kell, mert tudok Hanem azzal hogy olyankor a középpontban leszek én is, és nálam ez okoz rohamot
2022. jan. 7. 04:56
 8/37 anonim ***** válasza:
24%
Tudatosísd magadban, hogy nem leszel közèppontban. A menyasszony lesz, és sokan fognak tàncolni, nem egyedül te leszel
2022. jan. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
79%

"Igazándiból itt nem azzal van a baj hogy táncolni kell, mert tudok Hanem azzal hogy olyankor a középpontban leszek én is, és nálam ez okoz rohamot"

Lehet erre is tud jó technikát pszichológus.

2022. jan. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
20%

Nekem van egy tuti ötletem !

---------------------------------------------------------------

"Igazándiból itt nem azzal van a baj hogy táncolni kell, mert tudok Hanem azzal hogy olyankor a középpontban leszek én is, és nálam ez okoz rohamot"

---------------------------------------------------------------

Ki mész a Nyugati-pályaudvar aluljárójába és táncolsz, mindenki előtt. Egy barátoddal, vagy valakivel. Aztán ha nagyon rákaptál az adrenalinra - lementek a METRO-hoz és a szerelvényen is neki álltok egy jót POGÓZNI, vagy amit akartok.

---------------------------------------------------------------

Senki nem fog emlékezni rád ! :) Leszarják, hogy valaki táncol az aluljáróban :) A lényeg, hogy az esküvő előtti napon, vagy a legjobb, ha az esküvő napján is nyomsz egy BUGGI-t a metró lejárónál ;)

---------------------------------------------------------------

Hidd el . Működni fog ! Tuti nyerő a buli !

2022. jan. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!