Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyógyszerelhagyás miatt van?

A gyógyszerelhagyás miatt van?

Figyelt kérdés
Korábban többféle antidepresszást/antipszichotikumot szedtem huzamosabb ideig bipoláris depresszióra. Kb fél éve leálltam az összes gyógyszerrel, de az utóbbi hónapokban megint felerősödtek a depressziós tüneteim, szuicid gondolatok stb. Ez a gyógyszerelhagyás következménye? Megint el kellene mennem orvoshoz? Most akkor életem végéig gyógyszereket kell szednem? Magától nem fog javulni az állapotom?

2022. jan. 7. 09:11
1 2
 1/20 anonim válasza:
46%
Nem feltétlenül gyógyszer elhagyás következménye, számos oka lehet, családi/lelki/ időjárás (sötét téli napok). Szerintem mindenképp érdemes lenne elmenned orvoshoz, nehogy rosszabbra forduljanak a dolgok. Az is fontos, hogy fél évvel ezelőtt a gyógyszer elhagyást előírás szerint végezted vagy sem, tehát fokozatosan, esetleg írtak neked a leszokási időre gyógynövényes nyugtatót/gyengébb v más hatásmechanizmusú szert, hogy ne legyen túl hirtelenséggel elhagyva a szer. Ha úgy érzed baj van, fordulj orvoshoz!
2022. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
A gyógyszert orvosi utasításra hagytad el, vagy önkényesen döntöttél így?
2022. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

Magától javulni nem fog, amúgy a gyógyszerelhagyás miatt rosszabbodni is fog. És igen ez olyan mint a inzulin, ha elkezded használni akkor életed végéig kell.


Amúgy az ilyen idióta gyógyszerelhagyókat sosem értettem, elvileg gyógyszerrel tisztább a fejjel csak úgy úgy dönteni hogy akkor innentől nem szedi, aztán csodálkozik hogy megint behülyül... Mi a faxnak kell elhagyni? Az ilyenek szokták elhagyni a gyógyszert majd pedig kinyírni vagy magukat vagy másokat...

2022. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Magamtól hagytam el, mivel azt éreztem hogy nem sokat használ. Az orvosom újabb gyógyszert akart felírni, de úgy voltam vele hogy inkább megpróbálom gyógyszer nélkül. Aztán már vissza se mentem az orvoshoz.
2022. jan. 7. 09:34
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon ügyi vagy, lehet elég lett volna gyengébb gyógyszer is ha hallgatsz a dokidra, most meg majd lehet kell valami erősebb, tényleg ügyi vagy.
2022. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

Ettől csak gyógyszer függő vagy és leszel , de nem gyógyulsz meg.

A gyógyszer csak elfedi a tünetet , nem az okát szünteti meg.

Tehát az okát próbáld meg kideriteni és tenni ellene .

AZ orvosnak az az érdeke hogy kiírja a gyógyszert és ő ezért kapja a fizetést és a jutalékot.

2022. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De pont azért hagytam abba, mert nem akarok életem végéig gyógyszereken élni.
2022. jan. 7. 09:45
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Értem, tehát idióta vagy. Rendben van hozzá jogod hogy szenvedj, hát hajrá.
2022. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarok szenvedni csak próbálom megtalálni az optimális megoldást. És igen, nehéz elfogadni, hogy gyógyszereket kell szednem. Ez azért nem olyan betegség, mint pl a cukorbetegség.
2022. jan. 7. 09:57
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Tekintve, hogy önkényesen gondoltál egyet, és elhagytad a gyógyszereket, egyáltalán nem meglepő, hogy felerősödtek a tüneteid... Az orvos nem véletlenül írta fel a gyógyszereket. A bipoláris zavar nem gyógyítható, de megfelelően beállított gyógyszerekkel tünetmentessé tehető.
2022. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!