Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol diagnosztizálják az...

Hol diagnosztizálják az autizmus spektrum zavart ?

Figyelt kérdés

Tavaly többször pszichiátrián kötöttem ki amire elkerülő személyiség zavart nem differenciálható skizofréniát nem meghatározott szorongást kaptam diagnózisnak.

Az első és a mostani pszichiáterem is mondta hogy vannak autista vonásaim (lapra is rákerült autisztikus dekolorált, viselkedését, testtartását és beszédét autisztikus vonások jellemzőket írtak)

Én is észrevettem már magamon kb egy 3 éve hogy lehet aspergeres vagyok, szinte minden tünetem megvan.

Hol lehet diagnózist kapni illetve vidéken is lehet (Miskolc)?

20/F



2022. jan. 7. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Hát alapvetően úgy zajlik az autisták felfedezése, hogy a bölcsödében, óvodában vagy nagyonkésőn az általános iskola alsóban a pedagógus jelzi a szakszolgálatnak, hogy valamiféle zavart érez az Erőben, érdemes lenne kivizsgálni.

A pedagógiai szakszolgálatban pszichológusok és gyógypedagógusok megvizsgálják a gyereket és megállapítják, hogy autista-é vagy sem.


Alapból azt mondanám, hogy ha elvégezted az általános iskolát anélkül, hogy ezen átestél volna, akkor valószínűleg nem vagy autista, mert egy autista segítség nélkül nagggyon nehezen tudná ezt kivitelezni.

Ugyanakkor nem élek álomvilágban, ha a pedagógus full leszarja és lekönyvel mint "rossz, buta gyerek) akkor nem kerülsz a szakszolgálathoz és nem derül ki.


Viszont autisztikus vonásai sok embernek van, pl a hirtelen változások nehezen elfogadása, szociális nehézségek, probléma az empátiával... de a testtartás nem tartozik ezek közé, olyan, hogy "autista testtartás", önmagában az autistának nincsenek külső testi tünetei. Az más kérdés, hogy gyakran együtt jár közép- vagy súlyos értelmi zavarral amik meg testi fogyatékossággal is párban vannak, szóval így előfordulhat, de ha közép- vagy súlyos értelmi problémád lenne, a regisztráció is problémát okozott volna, nemhogy a kérdés kiírása:D


Szóval én a helyedben annyira nem lennék biztos, hogy aspergeres vagy, de persze ki tudja. Ha már elmúltál iskolás korú, akkor javaslom kérdezd meg a pszichiátert aki kezel, neki illene tudnia.

2022. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A testtartást lehet arra értik hogy mimor beszélgetek valakivel a csukló.at birizgálom.Aspiknál ez is egy tünet lehet.

Sok helyen olvastam hogy az aspergert leginkább felnőtt korban diagnosztizálják sokszor rosszul (pl skizofrénia)

2022. jan. 7. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

miért kell neked ez a diagnózis?

tulajdonképpen ugyanolyan szerekkel kezelik (ha kezelik) mint a skizofréniát.

ez egyébként egy összetetebb folyamat, mindenképp kórházban veszik fel.

2022. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Az autizmust? Az autizmus egy olyan fogyatékosság, mint a siketség vagy vakság vagy mintha nem lenne lába. Nincs mit kezelni rajta.


Viszont a diagnózis valóban hasznos lehet. Az autisták megváltozott munkaképességűek, akármennyire is jól funkcionálnak. És a megv. munkaképességűeknek bizony jár évente +5 szabadnap, illetve a munkáltatójuk mentesül egy halom adó alól, így nekik is megéri alkalmazni. Nomeg van mire hivatkozni, ha furán viselkedik az ember:D

2022. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi baromságot amit ti írtok:D kérdező, auti szakos gyógypedagógus vagyok, diagnózist az auti ambulancia ad, egy team (orvos, gyógypedagógus, pszichiáter, pszichológus) több hónapos vizsgálat és felmérés után

Egy tünet sohasem tünet!

A másik pedig hogy fejlesztéssel nagyon jó dolgokat lehet elérni


A buta válaszadókra pedig ne hallgass, és mindenki jobban tenné ha megse szólalna olyan dologban amiben nincs tudása. Az autizmus elsősorban idegrendszeri fejlődési zavar, lehet vele “mit kezdeni” de egész életükben lesznek maradványtünetek



Javaslom mindenkinek Volkmar autizmus kézikönyvének elolvasását!

2022. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5ös, ez a GYK:D az itt lévők 90%-a nem ért ahhoz, amiről ír.
2022. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

“Alapból azt mondanám, hogy ha elvégezted az általános iskolát anélkül, hogy ezen átestél volna, akkor valószínűleg nem vagy autista, mert egy autista segítség nélkül nagggyon nehezen tudná ezt kivitelezni.”


Ezt a marhaságot!


Autista vagyok, 36 évesen kérettem magamra autizmus irányába kivizsgálást, mert soha senki nem vette észre. 7-10 éves koromtól magyaráztam anyámnak, hogy velem valami gond van, mert én nagyon más vagyok, mint mások, de sosem értette, miről beszélek. Vitt orvoshoz, de senki soha életemben nem gondolt autizmusra. Mindig kitűnő tanuló voltam. 7-10 évesen vettem észre, hogy vannak dolgok, amire a teljes emberi populáció képes, de én nem. Emellett voltak dolgok, ami nekem olyan egyszerű volt, mint az 1x1, és ezek a dolgok meg minden embernek nehézséget okoztak, akit csak ismertem.

Engem egy pszichológus, pszichiáter, neurológus csapat vizsgált, ők adták ki a diagnózist. Könyvet írok, az autizmusról is. Én szemre felismerem az autistákat.

Tudsz szemkontaktust tartani? Nyilván igen, de az a kérdésem, hogy van-e olyan eset, amikor beszélnek hozzád, sok adat van a szövegben, és válaszolnod kell ott helyben a kérdésre, és ilyenkor nem tudsz szemkontaktust tartani? Az autista a részleteket érzékeli, abból rakja össze az összképet, a neurotipikus fordítva. Ebből ered, hogy, ha szemkontaktust tartasz, nem hallod azt, amit a másik mond. Nem minden esetben jön ez elő, de, ha sok az adat, információ a szövegben, akkor ez mindenképpen előjön. Én elsősorban innen szűröm az autistákat. Akik engem diagnosztizáltak, már nem foglalkoznak diagnosztizálással.

Késleltetett beszédértés, ezt is észreveszi 10 éves kora körül az ember, lassabban fogjuk fel az emberi beszédet pár másodperccel vagy tizedmásodperccel.

Nekem mondjuk a logikai készségem és a vizuális memóriám maxos a teszteken, és azt mondta a doki, hogy ilyet még nem látott, így lehet, hogy ez nem mindenkire igaz, de én gyerekkoromtól vakoknak érzékeltem az embereket, nem értettem, mi bajuk, miért nem látnak. Meg nem volt senkinek normális logikai készsége, és nem értettem, hogy lehet ez? Konkrétan UFO-nak éreztem magam az emberek között, ahogy ezt egy auti szakirodalom már leírta. Ugyanúgy nézek ki, de nem vagyok képes arra, ami még a leghülyébbeknek is megy. És egyszemélyben szellemi fogyatékos és zseni is az ember. Az autizmus tünetei, amit ma annak hisznek, ostobaság, nem értik a lényeget. Tartasz szemkontaktust általában, vagy csak úgy csinálsz? Ezt az “úgy csinálsz”, ezt gyerekként megtanulja az ember, annyira fél, hogy jaj, csak észre ne vegye valaki, hogy velem valami k* nagy gáz van.

2022. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“Hát alapvetően úgy zajlik az autisták felfedezése, hogy a bölcsödében, óvodában vagy nagyonkésőn az általános iskola alsóban a pedagógus jelzi a szakszolgálatnak, hogy valamiféle zavart érez az Erőben, érdemes lenne kivizsgálni.”


Tévedsz te majom. Nem tudom minek szól hozzá olyan, aki nem kompetens a témában. Rengeteg autista felnőtt korában kap diagnózist, mert a szakemberek igen nagy hányada csak a tipikus tankönyvi eseteket képes felismerni. Egyébként a szakirodalom is elavult, teli van tévhitekkel. Pl. egy autista nem lehet empatikus.


“Alapból azt mondanám, hogy ha elvégezted az általános iskolát anélkül, hogy ezen átestél volna, akkor valószínűleg nem vagy autista, mert egy autista segítség nélkül nagggyon nehezen tudná ezt kivitelezni.”


Ez is baromság.



“Ugyanakkor nem élek álomvilágban, ha a pedagógus full leszarja és lekönyvel mint "rossz, buta gyerek) akkor nem kerülsz a szakszolgálathoz és nem derül ki.”


Én nem voltam sem rossz, sem pedig buta iskolában. Azt sem tudod mi az a autizmus, csak magyarázod a hülyeségeidet. Mindezek fényében pont te vagy a buta.


“Viszont autisztikus vonásai sok embernek van, pl a hirtelen változások nehezen elfogadása, szociális nehézségek, probléma az empátiával... de a testtartás nem tartozik ezek közé, olyan, hogy "autista testtartás", önmagában az autistának nincsenek külső testi tünetei.”


Ez is úgy hülyeség, ahogy van. Legközelebb inkább hallgass.

2022. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!