Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek elmenni otthonról...

Nem merek elmenni otthonról mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve tart ez, miután rosszul lettem a buszon hányingerem lett, rázott a hideg, erősen vert a szívem. Aztán ez többször is előfordult és már csak arra tudok gondolni, hogyha megyek valahova akkor rosszul lehetek.

Régen mindennap használtam tömegközlekedést gond nélkül de amióta többször is rosszul lettem rajta csak autóval merek menni.

Nem merek olyan helyre menni ahol sokat kell várakozni ezért az orvoshoz menetelt is hallgatom, mert attól félek, hogy várakozás közben rosszul leszek és nem jutok el a mosdóba esetleg és így mások látják, hogy rosszul vagyok.

Ha menni kell valahova előtte minden bajom van gyomorégés, szívszúrás, mellkasi fájdalmak, ezek miatt el se merek indulni egyedül kivéve ha valaki elkísér.

Ha mégis muszáj menni akkor hányinger elleni gyógyszert veszek be és nem merek enni indulás előtt, amitől szintén rosszul érzem magam.

Milyen probléma lehet ez és mit tegyek ellene?



2022. jan. 7. 15:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Pánikbetegség, első körben pszichológus vagy pszichiáter (utóbbihoz beutaló kell a háziorvostól, de ezt most ugye telefonon is könnyű elintézni)
2022. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Pánikbetegség, nem hiszem szervi bajid lenne, ha otthon meg semmi bajod. Csak beképzelt. De azért beszélj a háziorvosoddal, lehet ír fel nyugtatót.
2022. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter v. pszichológus mindenképpen!
2022. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát egyébként otthon se vagyok jól, soha nem vagyok már nyugodt nem tudom, hogy emiatt vagyok e rosszul vagy valamilyen testi betegség. :(

De majd elmegyek a háziorvoshoz csak a vizsgállatoktól félek...

2022. jan. 7. 15:55
 5/18 anonim ***** válasza:

4: el kell döntened magadban, hogy ettől a rossz állapottól szenvedsz inkább élethosszig - vagy félsz egy orvosi vizsgálattól...

Szerintem nem lehet kérdés!


De konkrétan mitől félsz egy orvosi vizsgálatnál???

2022. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hátha segít: Shapiro: Győzd le a múltad!
2022. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem is konkrétan a vizsgállattól félek, hanem, hogy rosszul lehetek várakozás közben vagy vizsgállat közben.

Pl. vérvételre se mertem menni, nem azért, mert félek a tűtől vagy a vértől, hanem mert félek az ájulástól és, hogy kínos lesz ha mások látják vagy, hogy olyan rosszul leszek, hogy nem tudok hazamenni 😅

De ettől függetlenül el fogok menni, mert már eleget halogattam remélem tudnak segíteni...

2022. jan. 7. 16:07
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

És nincs senkid, aki elkísérne...?

azzal meg rohadtul nem kell foglalkozni, hogy ismeretlen emberek látnak téged... Na és...????

2022. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Új könyv: [link]
2022. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

De 1-szer eltud kísérni valaki, utána nem tudom...

Valóban nem kéne vele foglalkozni de mindig is nehezen zártam ki, hogy mások mit gondolnak 😅

2022. jan. 7. 16:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!