Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki jó ügyvéd, aki gondnoks...

Valaki jó ügyvéd, aki gondnoksági ügyekben jártas?

Figyelt kérdés
Az ellenségeim összeesküdtek ellenem. Tavaly nyáron egy aljas trükkel, indokolatlanul kórházba zárattak (pszichiátriára), és a gonosz kórház kezdeményezte a gondnokság alá helyezésemet. Egy olyan ügyvédre van szükségem, aki el tudja érni, hogy megszüntessék az ellenem folyó eljárást.

2022. jan. 7. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Mi a konkrét diagnózisod?


azért ne gondold azt, hogy holmi rosszakarók csak úgy gondnokság alá tudnak helyeztetni bárkit is, ha nincs orvosilag alátámasztva!


Az ügyvéd is az orvosi szakvélemény alapján tud bármit tenni.

2022. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Ügyvéd önmagában ezt nem éri el, de segíthet kirendelni egy igazságügyi szakértőt.

Ügyvédet átvetheted, a szakértőt nem.

2022. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, a kérdező konkrétan milyen (részleges v. teljes) gondnokság alá helyezték, de sok esetben az ilyen az ő érdekét szolgálja!


A szomszédságunkban is volt egy néni, jött a demencia, és kis híján kijátszották alóla a házát fillérekért... Kisebbségiek.... Sezrencsére a rokonok időben léptek. Fel se tudta mérni a néni, hogy mennyi az a pénz....

2022. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

igazságügyi elmeorvos szakértő tudja ezt megtenni, hogy a javaslata alapján megszüntetik, hogy gondokság alá legyél helyezve.

de az ellenségeid alatt kit értesz? a családod? mert tényleg ilyet nem igazán csinálnak, ha csak nem indokolt márpedig a "gonosz kórház" kifejezés arra utal, hogy lehet beteg vagy és nincs betegségbelátásod

2022. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
#4; a 0szichiatriai betgsegek jelentős reszenel azbilletőnek nincs betegsegtudata. Ezert sokszir nem is akarjak szedni a gyógyszert. ☹☹
2022. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kell ügyvédet fogadnod, hivatalból kijelölnek melléd egy un. ügygondnokot, aki képviseli az érdekeidet. De úgyis a bíró fog dönteni, az igazságügyi elmeszakértő véleménye alapján.

Hidd el, hogy a bírón is nagy a felelősség. (Engem hallgattak már ki tanúként gondnokság alá vétel okán, és nagyon alaposan kikérdezett)

A gondnokság alá vétel a legsúlyosabb jogfosztás; a bíró nem fogja kockáztatni az állását azzal, hogy megalapozatlan döntést hozzon.

2022. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyeske: A diagnózisom F2000 (paranoid skizofrénia), de ez gyakorlatilag csak egy rohadt átok, ami rajtam ragadt a múltból. Igazából teljesen jól vagyok, semmilyen tünetem nincs.
2022. jan. 12. 16:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Négyeske: Az ellenségeim rejtőzködő, sunyi, sötét alakok, akik ellenem hangolták a szomszédaimat. Csípi a szemüket, hogy spirituálisan fölébredtem és tanítom az embereket. Csak azért hívták rám legutoljára a mentőket, mert a saját lakásomban hangosan kiabáltam. Színészkedtem, egy szerepet játszottam, ennyi volt az egész. Ahelyett, hogy becsöngettek volna udvariasan, uszították a sz**házi csicskákat rögtön.
2022. jan. 12. 16:39
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Ajjaj......
2022. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Azt hiszem, pontos a diagnózis, csak az érintett belátási képességeivel van gond.
2022. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!