Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet egyszerre 2 pszichológus...

Lehet egyszerre 2 pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés

Az első pszichológusomhoz 2 éve kezdtem el járni.

Nagy gondossággal választottam ki, sokat segített is, de az utóbbi kb fél évben már csak havi 1x adott időpontot és ezek az ülések már csak arra jók, hogy napra kész legyen a történésekkel. Plusz most még covid gyanús is lett. Nem tudni mikortól tud fogadni.

A problémák ugyanúgy előjönnek, és úgy érzem elérük a plafont, amit vele nem tudok átlépni.

Ami még fontos, hogy KIP módszert alkalmazta nálam.


Viszont most újra mélyponton vagyok, ősszel találkoztam a sématerápiaval egy könyv kapcsán és arra gondoltam, hogy keresek olyan szakembert, aki ezzel is foglalkozik.


Mind a kettő fizetős lenne. Anyagilag végülis belefér, mert leginkább úgyis a másodikhoz járnék rendszeresen.


2022. jan. 8. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Semmi nem tiltja. Hogy megéri-e (mármint nem anyagilag)...hát azt nem tudni. Azon gondolkodj el, hogy megmondod-e nekik.
2022. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem szabályos, a második el fog utasítani mindenképpen.
2022. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem törvény tiltja, hanem szakmailag tiltott az ilyesmi. Bármelyik is tud a másikról, nem fog veled terápiázni. És hát ennek biztos meg is van az oka, a páciens érdekében találták ezt ki. Úgyhogy tuti nem jó ötlet.

Egyébként havi 1 alkalom nem "terápia", a leírásod alapján tényleg nem is ér semmit, fölösleges a pénzt kidobálni rá.

Nekem a sémazerápiával jó tapasztalataim vannak, tudom ajánlani!

2022. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam kettőhöz egy időben, hogy volt a sajátom, és a férjemmel párterápiára jártunk máshoz. Mindkettő tudott róla, ez nem is volt gond. Egyéniben viszont nem járhatsz kettőhöz. Ha többre van szükséged, mint amit az első adni tud, mondd el neki őszintén és válts. Talán ajánlani is tud valakit maga helyett.
2022. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
4-hez: Igen, lehet mellette pl. csoportterápiára is járni. Ott még kifejezetten kérik is, hogy járj mellette egyéniben is. De 2 egyéni nem lehet.
2022. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem járhatsz egyszerre két pszichológushoz. Az etikai kódex tiltja a másodiknak, hogy elvállaljon. És ha belegondolsz, teljesen jogosan... Azt nem értem, hogy minek jársz az elsőhöz, ha havonta csak egyszer tud fogadni. Az a pénz kidobáson kívül semmire sem jó. Heti rendszerességű ülésekre van szükség.
2022. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!