Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autisztikus borderline vagyok....

Autisztikus borderline vagyok. Hogyan segíthetek magamon?

Figyelt kérdés

Pontosabban Asperger-szindrómás

Vannak sanát tapasztalataitok esetleg ismerősök kapcsán, esetleg együttéreztek a zavarommal?

Válaszokat köszönöm!



2022. jan. 8. 11:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

UI: *saját

18/N

2022. jan. 8. 11:40
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
nincs róla papírom, de minden illik rám az autista check list -nél. nőként te már nagy előnyben vagy, h ilyen fiatalon legalább tudod miért vagy másabb. én sosem értettem, hogy miért vagyok annyira más. mindenképpen a jót kell kihoznod ebből, van ami tökre fejlett lehet nálad, mondok vmit matematikai érzék stb. akkor ezen az útvonalon kell tovább tanulnod, a viselkedési mintákat meg meglehet tanulni másoktól. több tesztet csinálnék a helyedben, hogy milyen skill-jeid vannak, magyarán adott képességeid. és ezen az úton fejleszteném magam.a végeredmény jó esetben egy olyan szakma, hivatás amit tudsz és szeretsz is csinálni és megélsz belőle. ez nem a világvége ez a "diagnózis. sőt. fogd fel úgy, h különleges vagy :) ha bordi vagy akkor meg az érzelmeidet kell megtanulni jól kezelni, düh kezelési technikákat. helyedben egy pályaválasztácsi tanácsadónál érdeklődnék, mert biztos van olyan szakma ami hozzád közel áll majd.én rájöttem, nem tudok csapatban dolgozni, fárasztanak, főleg a nők. és még szépen fejeztem ki. viszont angolból mindig elit voltam. és más skill jeim is nagyon erősek, ami egy úgymond átlagos emberkének nincs meg, az bennem megvan. én ezt inkább kihívásnak fogom fel, a legtöbb nagy emberke vmi szinten autista-aspergeres előbb utóbb kiderül a feltalálókról, mérnökökről nem beszélve a rengetes IT-sról. tanulj nyelveket, már egy nyelv aktív tudása bármikor kihúz majd a xarból :D tapasztalat.és soha nem a nyelvvizsga számít, hanem a tudás.
2022. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a pozitív választ, és az együttérzést! :)
2022. jan. 9. 00:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálad ez az együttérzés"-dolog is csak egy tanult minta, vagy tényleg hálát érzel az előző levélíró leveléért? Tényleg jólesne, ha mindenki együttérezne veled, vagy igazából nem érint meg?
2022. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez egy tanult minta.

Szerinem ebben semmi rossz nincs. A normákat úgy tanulom mint mások egy iskolában a tantárgyakat.

Ettől függetlenül komolyan veszem őket. Megértem azt hogy egy embernek szüksége van a társaira. Nem véletlenül alakultak ki azok a megfoghatatlan fogalmak pl barátság, szerelem.

Ezek elegenhetetlenek a tűléléshez.

Bár ez egy modern világ, attól függetlenül nekem is azt tanították az óvodába hogy legyek lelkiismeretes amikor csak tudok. Sose hazudjak egyszerű önzőségből, léteznek jóindulatú füllentések. Nem baj ha összeveszek valakivel, abban az esetben ha önkritikusan állok a konkfliktushoz. Eddig ezeket tanultam. Persze sok minden más apróságot is, mondjuk a "varázsszavakat" köszönöm, kérem...

Ami még fontos hogy sose mondjam ki hogy "szeretlek" ha igazából nem érzem így, és ne is utaljak rá. Ez a rosszindulatú manipuláció alapja szerintem.

2022. jan. 10. 01:38
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként gyerekkoromban még képes voltam a melef empátiára, most már csak kognitívat használok, de emlékszem az érzéseimre, azokra ahogyan megéltem őket szóval nincsenek tőlem olyan messze.

Amúgy rejtett borderline diagnózisom van. Szóval ezért nem szokott feltűnni az embereknek hogy személyiségzavaros vagyok.

2022. jan. 10. 01:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint borderlineos miben szeretnél magadon segíteni?

Neked ebben mi a rossz?

2022. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Az hogy az érzélmeim nem tartanak ki mellettem, folyamatosan cserben hagynak.

Pl szeretnék embereket megismerni.

Az 1. napon megismerkedek egy új személlyel, de a 2. napon már hirtelen a tegnapi hangulatom ellenkezőjét érzem.

Persze tudom hogy ettől függetlenül muszáj lesz kommunikáljak vele, ha már tegnap is úgy álltam hozzá, és így kezdek hasítani. (ignorálni a problémát, jelen esetben a rossz hangulatom) Ekkor az elfojtott negatív érzelem lavinaként köszön vissza még az este.

2022. jan. 11. 00:21
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
És akkor másnap már ignorálod az illetőt, vagy még be is szólsz neki vmi durván bántót?
2022. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem értetted a válaszom.

Miért bántanám?

Van önreflexióm.

Sokkal inkább magamat szoktam bántani, hogy ne kelljen másnak szenvednie az állapotom miatt.

Erősen önpusztító életet élek, alig van étvágyam. Kétpofára zabálom a szerecsendiót.

Egy hónapja még töltőgáz függő voltam egy évig, de azzal már le tudtam állni. A szerecsendióval akarom helyettesíteni.

2022. jan. 11. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!