Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek vagy gyógyult...

Pánikbetegek vagy gyógyult pánikbetegekhez lenne egy fontos kérdésem vagy aki jártas a témában. Mi segítene?

Figyelt kérdés
1 éve küzdök lassan pánikbetegséggel/szorongással. A lehető összes vizsgálatot végig jártam ami szerencsére negatív. De stressz helyzetben vagy ha menni kell valahova vagy ha már üzletben vagyok stb erős hányinger tör rám. Tudom pszichológushoz kellene mennem de amíg nem jutok el oda vagy akinek van tapasztalata hogy orvos és gyógyszerek nélkül hogy gyógyult ki tudna tanácsot adni? Nálam ez a mély lélegzetvétel amit sok helyen olvasok nem segít ugyanúgy érzem hogy ingerli a torkomat valami mintha hányni készülnék. Nektek mi vált be? Vitamin vagy ilyesmi? 27F

2022. jan. 8. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a vegetatív idegrendszered túl van pörögve a kortizol szinted valószínű meredeken magas. ha mindent kipróbáltál, napi 12-18ezer lépéstől kezdve, gyógynövényteák-kapszulák, meditáció, autogén tréning stb. akkor mi miben tudnánk segíteni? vigyél magaddal sót, nyelved belsejére tegyél ha rosszul vagy, nálam ez mindig beválik. a pánikbetegség elég komplex dolog. b6 vitamint mondják még ami hányingerre jó lehet. koffeint nem szabad fogyasztani, főleg nem kólát, szénsavasat, ha már jön fel, ezek az anyagok irritálják a gyomrodat, refluxra is megnézetted magad? esténként egy deci víz kicsi szódabikarbóna, általában tud segíteni a túl sok savon, de nem kell mindennap használni érthető okokból. most ennyi jutott eszembe. van akinek megy a hasa ha ideges, te hányós fajta vagy. vmi szinten el kell fogadnod magad amilyen vagy. rengeteg stressz helyzetbe kerülhetsz, ha nagy a gebasz elnézést kérsz és megkérdezed hol a mosdó, és jobb ha kijön akkor ha már xarul vagy. a hasmenés sokkal parább hidd el, főleg buszon. magnézium ,multivitamin a szokás az mindenkinek jót tesz. de a legtöbb és legjobb amit tehetsz, hogy lefárasztod magad fizikailag, mert akkor jó hormonok termelődnek. nyílván ha lesz-van párkapcsolatod akkor a vele együtt eltöltött kellemes idő a legmegfelelőbb stressz csökkentő és önbizalom növelő. ha meg egyedül vagy akkor baráti társaság, kisállatok, önkénteskedés bármi ami jókedvvel tölt fel.és ahogy mondani szokás itt, menj el pszichológushoz :D
2022. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hűha most elég sok dolgot írtál és köszönöm. Kezdem azzal hogy igen voltam gyomortükrözésen is ami negativ hála istennek még koponya mr-t is csináltak nekem (kórházban dolgozom) szóvel vérvételtől kezdve minden vizsgálat megvolt. A meditációt 2 napja kezdtem el (youtube-n irányitott meditáció állitolag jó de kitudja mennyi idő után) pszichológushoz fogok menni ez már biztos a másik h sajnos ezt én nem tudom elfogadni hogy ezzel éljek. Edzettem hosszú évekig most kb 1 éve nem járok mert a teremben is hányingerem lett.
2022. jan. 8. 18:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Nm kell terembe járni.sot a friss levegő a legjobb,sétálni bicajozni. Majd keress rá az elarasztasos terápiára,most magyarul nm jut eszembe.a lényeg az,H pl aki pokfobias azt pokokkal kezelik, nagyon sarkitva,rövidítve.hosszu cikkeket olvastam ebben a témában, angolul is.pl.en utálok buszozni,ahogy írtam a hasmenés az tud baromira kellemetlen lenni.evekig nm is használtam,a vonaton a wc mellett voltam:D szóval rávették magam,H először helyi járaton 5-10percet utaztam,ha bármi gebasz van leszallok és hazamegyek.nyilvan ahogy leszálltak már nm voltam rosszul.aztan növeltem a távot,eltereltem a gondolataimat.ma már másfél órát utaztam átszállással és jó érzés,H újra "normálisan működok.meg mindig frusztrálnak az emberek,sőt irritalnak,de hozzászoktam vhogy.nalad is ilyesmi kéne,H az idegrendszered lenyugodjon.en pl államvizsga előtt a wc-n hol felül jött ki hol alul.erted.aztan már állásinterjúkon lazább lettem.atkapcsolom az agyam.
2022. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen én próbáltam hogy elmentem minden nap az üzletbe ahol rosszul voltam de ugyanúgy mindíg elöjött...próbáltam terelni a gondolatomat de nem nagyon ment
2022. jan. 8. 19:36
 5/14 A kérdező kommentje:
Neked pl mivel sikerült elterelni a gondolatodat?
2022. jan. 8. 19:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most nagyon rámentem a napi fél óra séta,de inkább egy óra,plusz bicaj.ilyenkor offline vagyok és úgymond szellőztetem az agyam.az életemen gondolkozok.vhogy megnyugszik,lehet H már idosodok az is közrejátszik.de sok trauma ért és ezeken dolgozok magamban.hogy igen ezeken átmentem,de mindent túléltem.volt ,H sérültem.es agyalok hogyan tovább.pozitiv pszichológia,onszeretet felé indultam el.kizartam a toxikus embereket.elfogadtam H nm vagyok tarsfuggo,jól érzem magam egymagam.es nálam felerősödött a hitem, mármint keresztény vagyok.de nem vakonhivo.de mindig kérem,H segítsen és mindig megsegít.vagy az elhunyt apamhoz "fordulok,o mit tenne stb.visszaemlekszek mitől alakulhatott ki nálam a pánik meg a depresszió.reszletesen átmegyek rajta séta közben,meg ha xar érzés átélni újból.de vhogy feloldódik a stressz.az élet megy tovább.es elfogadtam H egyedül én segíthetek magamon,főleg egy nehéz napon.es van egy kutyám.o tanít a legtöbbre.13eves és nagyon bölcs.
2022. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget remélem énis minél hamarabb kigyógyulok ebből
2022. jan. 8. 21:02
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Én is pánikzavaros vagyok agorafóbiával, most már mondhatni szinte teljesen gyógyultan. Nem értem miért kéne ezt orvos és gyógyszerek nélkül leküzdeni? Akarattal magadtól nem fog menni. Én elmentem a megfelelő helyre, kaptam megfelelő gyógyszereket és megfelelő pszichoterápiás kezelést. Nem szégyen ilyen formában segítséget kérni.
2022. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8as, te nem gyógyult vagy, hanem kezelt beteg. gyógyszerekkel élsz. ez nem teljes egészség, ne hazudj már magadnak is legalább magadnak ne. a "szinte teljesen gyógyultan című mondat meg látod mindent elmond. dehogy vagy te gyógyult, akkor nem szednél gyógyszert. akarattal magadtól nem fog menni-miért is nem? what? :D attól, h neked, mondom Neked nem megy :D attól még sok sok embernek igenis megy.
2022. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Á értem. Szóval aki mondjuk allergia ellen kénytelen gyógyszert szednie egész évben vagy esetleg más egyéb betegség miatt akkor az sem gyógyult, hanem kezelt beteg. Akarattal, magadtól miért nem fog menni? Azért, mert ezt mondja az orvostudomány is. :D Ja, hogy te náluk is okosabb vagy? :D Leírta világosan, hogy nem működött nála a szisztematikus deszenzitizáció és az elárasztásos technika sem és már 1 éve beragadt ebbe az állapotba, legalább akkor ezt olvastad volna el. Ilyen súlyosabb esetekben vagy gyógyszeres kezelés vagy pszichoterápia mindenféleképpen kell. Valahogy én nem látom azt azt a sok sok embert akinek magától ment. :) A szinte teljesen gyógyultan című mondat meg valóban mindent elmond, pánikbetegként, agorafóbiásként 20 ezres tömeg közepére simán beálltam minden féle para nélkül és még jól is éreztem magam azon a rendezvényen, az, hogy ehhez gyógyszert kell szednem meg ki a francot érdekel amikor semmi bajom tőle? Te is ilyen hittérítő vagy aki lebeszéli az itteni betegeket a szakszerű orvosi kezelésről, hogy minél tovább szenvedjenek? :D Csak mondom, 20 éve heti 5 alkalommal sportolok, csináltam versenyszerűen is, nyugodtan sportolhat bárki, mert egészséges dolog, de egy komoly pánikzavaron/szorongáson nem fog segíteni. :) A teljes vérképem rendben van a sportnak és a helyes táplálkozásnak köszönhetően, mesélj már, akkor mi a teljes egészség? Attól még, hogy valakinek valamilyen gyógyszert kell szednie nem nyomorék. Pontosan a hozzád hasonló hozzáállás veti vissza a mentális betegeket attól, hogy a gyógyulás útjára lépjenek. Igenis menjen el a megfelelő orvoshoz és kérjen segítséget, akár gyógyszeres kezelést is, nem szégyen ez és nem fog belehalni.
2022. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!