Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most kihez forduljak?

Most kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Küldőpapírom van pszichiáterhez depresszió gyanúja miatt, viszont nem akarok elmenni mert (ez hosszú sztori, lényegében annyi hogy apám utál és rosszat akar nekem mindenáron) apám el fogja mondani mindenkinek, rokonoknak stb. hogy pszichiáterhez járok mert beteg vagyok stb. még hazudik is mellé ezt-azt. És nem akarom hogy bárki is megtudja, sőt még szüleim, tesóm előtt is szégyellem hogy depis vagyok. Ebben az évben (vagyis tavaly és most januárban is) nagyrészt emiatt rengetegszer megfordult már a fejemben az öngyilkosság, most a legerősebben.

2022. jan. 10. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

A betegség legyőzésének első lépése az, ha elfogadod a tényt, hogy beteg vagy. Persze, nem kell világgá kürtölni, de szégyelnivaló sincs benne. A depresszió is csak egy betegség, mint a nátha, torokgyík vagy szívelégtelenség. Ezeket szégyenli valaki? Dehogyis.

Azon már inkább van szégylenivaló, ha valaki a saját utódja ellen fordul..


Szóval én azt ajánlom, hogy menj el a pszichiáterhez és kezdd el a kezelést. Ha valaki odajön, hogy "mivan, pszichológushoz jársz?" akkor mondd, hogy "Igen." és kész.


Aki ezért lenéz, annak a kva anyját.

2022. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Ezt a félelmedet akár a pszichiáternek is őszintén elmondhatod már az első alkalommal. Fontos erről tudnia, és segíteni fog neked abban is, hogy hogyan kezeld apukádat.
2022. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább menjél, mint hogy benneragadj ebben az állapodban. Saját magad érdekeljen, és igen, ahogy második is mondta, ezt is megemlítheted neki teljesen nyugodtan, hátha van valami ötlete erre.
2022. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve van mániás depresszióm, de csak 6 éve kezeltetem. Én csak azt sajnálom, hogy nem találtam meg hamarabb a pszichiáteremet. Évek óta tünetmentes a betegségem, nagyon sokat segített. Ő a legjobb barátom, bármit megbeszélhetek vele. Nagyon nehéz jó pszichiátert találni, de, ha találsz egy tényleg jó orvost, nagyon sokat tud segíteni. Én soha nem szégyelltem, hogy pszichiáterhez járok. Mit kell ezen szégyellni? Ez egy betegség, az orvos segít. Attól, hogy valaki beteg, nem kevesebb, nem rosszabb ember. Sőt, szerintem ez egy fajta érzékenységből fakad, hogy az embernek van lelke. Mondom, én azt bánom, hogy nem találtam rá a dokimra már 20 éve. Akkor nem itt tartanék az életemmel…
2022. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!