Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El merjem mondani a pszichiáte...

El merjem mondani a pszichiáteremnek hogy nem értek egyet a diagnózissal ?

Figyelt kérdés

Paranoid skizofréniát állapított meg holott már a betegségem előtt is tudtam hogy valami nem oké velem.

Ezernyi más okból is lehet pszichózisa valakinek (2-3 hónap) ráadásul depresszióm is van.



2022. jan. 13. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen elmondhatod, ilyenkor egy jó szakorvos megindokolja a diagnózist. Azt viszont vedd figyelembe, hogy jobban ért hozzá, mint te. A paranoid skizofréneknek pedig nincs betegségtudatuk.
2022. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze!
2022. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Nyugodtan elmondhatod a véleményedet, de ne felejtsd el ő az orvos és hidd el jobban tudja.


De ha Te is elvégezted az orvosi egyetemet és utána még szakvizsgáztál pszichiátriából, akkor megkérdőjelezheted a diagnózisát.

2022. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1nel a pont.


Es a többiek is jól irják. 👍

2022. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, hogy te úgy gondolod, hogy a pszichózistól számítva áll fenn a paranoid skizofrénia diagnózisa és emiatt nem érzed helyesnek?

De lehet csak félreértettem...

Az a helyzet, hogy a skizofréniának már akár jóval az első pszichózis, hallucinálás előtt is vannak tünetei, ez a prodromális szakasz. Esetleg keress rá, hogy mi jellemző rá.

Egyébként persze, nyugodtan elmondhatod, hogy nem értesz egyet és miért gondolod úgy, mert akkor ő elmagyarázza miért adta a diagnózist. Ha pedig úgy sem tetszik, akkor egy másik szakorvoshoz tudsz fordulni másodvéleményért.

2022. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha úgymond **arnak rá, hogy pontosan mi a baja az illetőnek, csak legyen valami a papíron, amivel el kezelgetik az illetőt évekig. Mondjuk nem tudom, hogy ezt a diagnózist mik alapján állította fel, de a psziszhés betegségeknél nagyon könnyen félre tud diagnosztizálni a pszichiáter, vagy nem fordít több időt a tesztekre, beszélgetésre. Tisztelet a kivételnek, a lelkiismeretes pszichiátereknek. A tesztek is 1000 évesek, és elég ha valamit elírsz, már gond van. Nem mondom, hogy nem lehet ez a valódi betegséged, csak hát ők is tévedhetnek, főleg ha túl vannak terhelve. Nekem a bipoláris zavart is beírták, vagyis csak az asszisztens beírta csak úgy magától, pedig semmi erre utaló tünetem nincs. A pszicháterrel csak elvétve találkozom, mert annyira elfoglalt, és gyakran nincs is bent. Az egész osztályon csak egyetlen pszichiáter van, és csak aláírja a papírt. Egyszer mikor véletlenül ráért, kérdezte is, hogy miért van ott a diagnózisnál, hogy bipoláris zavar, mert egyáltalán nem tűnök annak. Szóval itt nálunk kész káosz ami van a pszichiátrián, és nem is érdekel hogy mit írnak be. Én egyetlen dolog miatt kezdtem odajárni, mégpedig azért mert pánikrohamom volt apukám halála után, és az annyira megijesztett, hogy azóta úgy járok oda mint egy kisangyal. Azóta már mindenféle egyéb diagnózist rám aggattak, ami nem érdekel, és semmi más miatt el sem mentem volna oda, mert a pánikroham az a legfélelmetesebb dolog, amivel valaha találkoztam, és részem volt benne. ( Mármint nálam ennyire elhatalmasodott)
2022. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszadó, teljesen egyetértek,felénk is ugyanez megy. Ha egyszer telik rá,úgy várom, hogy mehessek magánalapon kezeltetni a pánikbetegségem és a szorongásom, sztk-s alapon nem boldogulnak, csak még jobban szorongok, hogy menni kell a rendelésükre😒 az én dokim olyan, mint Harry Potterből Umbridge😅
2022. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatod, az orvos is tévedhet. De ha a második, harmadik orvos is ugyanúgy diagnosztizál egymástól függetlenül, akkor hidd el nekik.
2022. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 neked poszttraumás stressz szindrómád van. Fe kellene dolgoznod a traumát-halálesetet-ami kiáltotta. Keress szakembert, aki segít a gyászfeldolgozásban. Ne a sok szert szedd. Az csak elfedi a tüneteket, nem gyógyít meg.
2022. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*kiváltotta
2022. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!