Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt más is, aki utálja a...

Van itt más is, aki utálja a saját hangját?

Figyelt kérdés
25 éves srác vagyok, és nem változott a hangon semmit 14 éves korom óta. Már mindent megnézettünk, jártam beszédtanárhoz is. Most felvettem mikor otthon beszélgettünk és visszahallgattam... ömlött rólam a víz a szégyentől. Még a "mélyített" hangom is undorító. Nem tudom, van-e itt más akinek szintén ráment az egész élete erre, főleg fiúk eseteire vagyok kíváncsi. Aki szakértő, annak mondom, hogy amikor lehúzom az ádámcsutkámat (ez egy alap gyakorlat), akkor jobb a hangom valamivel, de nem tudom megtartani erőltetés nélkül ezt a hangot... És az orvosok állandóan azt hajtják, hogy nem szervi probléma áll mögötte, mégis azt látom mindenhol, hogy más fiúknak sokkal lentebb van az ádámcsutkájuk, mint nekem... Komolyan, teljesen belebetegedtem.

2022. jan. 14. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon utáljuk
2022. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na és gondolkoztál már a megoldáson?
2022. jan. 14. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Kihagytam a sokan szót bocsánat.

A megoldás, hogy nem hallgatom vissza magam

2022. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyon utáltam 1 évvel ezelőttig (29 vagyok). Mindig úgy gondoltam, hogy gagyi, meleg, nyervogó hangom van. Tenort is tippeltem. Aztán mikor barátnőm már nagyon röhögött rajtam, hogy milyen hülyeségeket hordok össze, megcsináltam egy hangmélység tesztet.( https://www.youtube.com/watch?v=9IejHKpfHso) és kiderült, hogy baromi mély basszus hangom van. Mutálás után tudatalatt felmagasítottam, mert olyan kis tutyimutyi udvarias ember voltam (amúgy kb senki nem beszél a normál hangmagasságán...).

Amióta ez kiderült, figyelek direkt, hogy normál hangomon beszéljek. Volt párommal szétmentünk, azóta két lánnyal beszélgettem, és mindkettő magától mondta, hogy beszéljek még, mert baromi jó hangom van.


Én továbbra is gagyinak tartom, pedig már tudom, hogy mély is, ami elvileg férfias.


Tanulság: saját magunkat nagyon torzítva látjuk, a nárcisztikusok pozitív irányban, a legtöbb ember viszont degradálóan tekint magára. Hagyd másokat eldönteni, mint minden másban is. Tarthatod magad rondának is, de attól még a csajnak (vagy pasinak, nem akarok polkorrektlen lenni) jogában áll kedvelni a kinézeted, vagy amiről épp szó van. :D

2022. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bárcsak nekem is ilyen egyszerű dolgom lenne… Ha gondolod üziben elküldhetem a hangom felvételben.
2022. jan. 14. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg dadogok. Az sem jobb.
2022. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!