Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek maradt még az...

Szerintetek maradt még az Alkoholizmusból?

Figyelt kérdés
2 évig ittam Alkoholt minden nap, nem kis mennyiségben. Aztán jött a tükör, illetve a jellemző problémák, de felismertem az alkoholizmusomat és mérsékelni kezdtem az ivászatot Péntek, vagy Szombat esti programokra, ami marhára nehezen ment az elején főleg Pszichés alapon. Hétköznapokon gyógynövény teákat ittam. megnéztem melyik a legjobb keverék (nyugtató, és hasonló tulajdonságaik alapján) és azokon élek. Mostanság figyelek az egészségemre, és emiatt nagyon zavar az a hétvégi italozás. El akarom hagyni. Bár amikor jön a péntek, vagy a szombat este és erre gondolok hogy még ezt sem engedem meg magamnak, elmegy az élettől is a kedvem.

2022. jan. 14. 22:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Persze. Alkoholista vagy mèg ès hetkoznapra pedig bevezettel mas fuggosegeket is.


Mert fugsz toluk, fugg toluk a boldogsagod. Amig nem rakod magad helyre addig fuggo is maradsz. Jarj el terapiara ha megteheted. Jo dolog.

2022. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

az alkoholizmus egy életvitelszerűen kialakuló dolog, ami 10 év alatt alakul ki. 2 év alatt nem lehetsz alkoholista, csak az útra léptél rá.

Őszintén szólva nem értem, hogy lehet az alkoholtól függni. Megiszod, még csak nem is finom, bebaszva gondolkodni se lehet, aztán másnap ki vagy száradva, és egy darab szarnak érzed magad. Hogy lehet ezt életvitelszerűen csinálni? Hősök vagytok, komolyan, én ha fizetnének érte se tudnék így élni... bezzeg a zabálás 😍

2022. jan. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az Elsőnek; Főleg kezdetekben volt nagy szükségem a gyógynövény teákra, mostanság nem a boldogságom kulcsa, de érzem hogy jó a testemnek, anélkül már meg tudok lenni, bár nagyon szeretem. Igen tehát az Absztinencia a megoldás? Nem ihatok egy kortyot sem többé.
2022. jan. 14. 23:18
 4/20 A kérdező kommentje:
A másodiknak; Nem vagyok sem másnapos típus, sem fejfájós. Lehet hogy nincsenek nálam meg az alkohol taszítóan kellemetlen hatásai az elszáradást leszámítva, és ez tette ennyire könnyűvé számomra a rászokást.
2022. jan. 14. 23:23
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

"az alkoholizmus egy életvitelszerűen kialakuló dolog, ami 10 év alatt alakul ki. 2 év alatt nem lehetsz alkoholista, csak az útra léptél rá."


Ez egy fszsag, ilyet meg olvasni se olvashattal.



Kerdezo: inni ihatsz. A lenyeg, hogy anelkul is elvezni tudd a hetvegeidet. Potcselekves, hianyerzet stb. En tovabbra is a terapiat tudom javasolni. Nem szegyen

2022. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

5 olvass utána az alkoholizmus pszichológiai, és testi változásainak. Az alkoholistát azért nevezzük alkoholistának, mert kialakult egy olyan fizikai függőség a szervezet és az alkohol között, amit már nagyon nehezen lehet csak megszakítani. A kábítószert (heroin), még pár hét alatt kikezeled (persze közben ordít a fájdalomtól a páciens, de később elmúlik), viszont az alkoholistánál ezt nem tudod megcsinálni. Teljesen eltorzul a személyisége, hazudozni kezd, aljas, mocskos patkány stílust ölt magára. A keze remeg, a szervezete rendesen ordít az alkoholért, amit ha megvonsz tőle, beteg lesz. Ezt nem lehet tőle pár hét alatt megvonni. Hosszú évek kemény munkája kell ahhoz, hogy elmúljanak az elvonási tünetek, és soha többé nem ihat alkoholt az, aki ebből valaha kigyógyult (az a nagyon nagyon kevés ember).


Igen. Több ember szokott le a heroinról, mint ahány alkoholista meggyógyult. Teljesen más a két dolog.

2022. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

még csak nem is a kérdésre válaszoltál de sikerült további hülyeségeket leírnod.


Összesen kb 3 hétre van szükséged, hogy új szokásokat (alkoholizmus) épts be a mindennapjaidba. Azaz új agyi útvonalak jönnek létre, ami az adott cselekvésért felel. Neuroplaszticitás.


A heroin pár hetes kikezelését pedig sok sikert szeretnék kivánni. Ha ezt egy befektetőnek bemutatod mint kész program, milliárdos leszel.


Nem árt ha utánaolvasol a heroin etiológiai hatásának.

2022. jan. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7 kérlek ezt a valóságtól elszakadt hülyeséget ne itt terjeszd. Az alkoholizmus mint életforma, hosszú évek alatt alakul ki, ezt bárki elmondja és megerősíti.
2022. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

HOW LONG DOES IT TAKE TO GET ADDICTED TO ALCOHOL?



Innen olvashatod is:


[link]

2022. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Pár hónap leforgása alatt totál alkoholista lettem. Erről ennyit. Nem kell ragozni, ez így történt és kész.
2022. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!