Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A relaxációs, imaginatív vagy...

A relaxációs, imaginatív vagy hipnoterápiák működnek online formában is?

Figyelt kérdés

El tudja-e a terapeuta az ellazultságot online téren át is érni a kliensnél?

Nincs-e veszélye, ha megszakad a Skype hívás hipnózis közben?



2022. jan. 15. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

persze hogy működnek. régebben postai levéllel is csinálták a terapeuták, IGAZ az nem a legelső ülés alkalmával volt.

Egy szorongó ügyfélnek segített így a terapeuta. Több ülés is volt de csak részleges időszakos sikerrel. Kezdetben telefonon folytatta az üléseket, majd megpróbálkozott a postai levéllel is, annyit mondott a kliensnek ha szorongást érez csak olvassa el a levelét és minden rendben lesz.

Így is történt, pár hónap múlva a városba futott össze a klienssel és hálálkodott neki hogy a levele nagyon jól működik.


Tehát a médium SZINTE mindegy. Videó hívás, hang hívás de akár még szöveges üzenet váltással is előidézhető a transz.(utóbbi a legnehezebb)

2022. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerencsere en nem voltam online, de a pszichologus felajanlotta ennek lehetoseget. Mi is ezekkel a modszerekkel dolgoztunk. Azt mondta nekem, hogy mukodik online is, bar nem teljesen ugyanaz, mint szemelyesen.

Abszolut a szemelyes elmenyem: nem akartam hazavinni a pszichologusom, meg a technikai problemak is frusztraltak volna, igy en az online-t kerultem. Inkabb kihagytam egy hetet, csak hogy utana ujra szemelyesen legyek.

2022. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!