Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért fogyaszt valaki hasist...

Miért fogyaszt valaki hasist / marihuánát?

Figyelt kérdés
Hiszen káros az egészségre és tiltott is. Azok válaszát kérem, akiknek már kipróbálták.

#drog #THC #hasis #maihuána
2022. jan. 18. 05:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Dohányzás, alkohol, gyógyszerek.

Ide sorolandó dolog ez is, csak ezek nálunk nem tiltottak csupán valamilyen módon korlátozottak.

A mértéktelenség káros az egészségre, de ez mindenre igaz.

A hatása miatt fogyasztják az emberek. De sokunkra másképpen hat, van akinek rossz, van akinek kiváltképp tetszik. Jó stresszoldó hatása van és megmozgat valamit az emberben, amitől kreatívabb lehet.

Sajnos rossz híre van, nem annyira mint a gyógyszereknek, pedig olykor egy frontinos "kezelés" helyett simán felírnám ezt.

Erre a tevékenységre itthon rá van ragasztva a drog-matrica, meg "kiskapu"

Pedig csupán mérték kellene, és némi korlátozás, mint a fentebb írt dolgokhoz.

2022. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az életem van félre csúszva. Fiatalabb koromban nem jöttek össze a párkapcsolatok. Nem tanultam, és nem lett jó szakmám. Utálom a munkát. Azt érzem hogy az életem nagyon nehéz lenne innen rendbe tenni, és nem találtam meg magamban az akaraterőt - hogy elinduljak ezen a nehéz úton.

Így inkább beszívok. Olyankor megnyugszok, és végre nem azon gondolkodok hogy milyen 💩 az életem. Jót tudok nevetni a TV-n, vagy épp sorozatokat nézek - és elvagyok magamnak mint a befőtt. Minden viccesé válik, és megszűnnek a problémáim.

Az hogy káros a tüdőre az engem nagyon nem zavar. Nehéznek találom ezt az egész életet, és ha fűtől lazulhatok - akkor ezért belefér hogy pár évvel rövidebb ideig élek.

2022. jan. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Mit jelent az, hogy káros? Mert pl van pár kutatás, hogy jamaikában a füvet használó terhes nőknek nem károsodott a magzata és teljesen egészséges gyerekek születtek és a továbbiakban se volt semmi problémája.


pozitiv hatással van az endokanabioid rendszerhez amit kb az elmúlt 10+ évben kezdtek megismerni. + nem rég jött tanulmány a potenciális pozitiv hatásáról. A publikáció: [link]


Persze igen..az agy jutalmazóközpontjára hat mint az alkohol, cukor, heroin, kávé, csoki stbstb. így alakulhat ki függőség. De függő is csak az lesz akinek van valami problémája és ezzel váltja ki az ürességérzetet/szomorúságot. Menekül önmagától. Én pl nem füveznék mindennap mert nem érdekelne.


Amúgy a miért fogyaszt marihuánát rakd bele alkoholos sztorikba: Van aki megkeseredett, problémái vannak..van aki meg időszakosan haverokkal v egyedül tol egy kört. Ennyi kb.

2022. jan. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
én láttam fűfogyasztón hogy káros, szétszedi a személyiséget. egy elviselhetetlen zsörtölődő idiótát csinál az emberből. Lehet hogy neki nem tűnik föl persze.
2022. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Személyszerint én azt szeretem benne, hogy elsősorban megnyugtat. Segít ellazulni, felfokozza a közérzetem, hangulatom.

Bipoláris zavarom van és mikor depressziós vagyok nagyon sokat segít abban hogy elcsitítja a belső hangomat. Mikor depressziós vagyok ez a bizonyos belső hang, ami gyakorlatilag a tudatalattim. Folyton a múlton rágódom, vagy a jövő miatt szorongok, az öngyilkosságot nem bírom kiverni a fejemből, feleslegesnek vagy tehernek érzem magam ... hasonló dolgok. A marihuána ezt szinte teljesen lekapcsolja, ellazulok, segít hogy megéljem a pillanatot és ne máshol járjon az agyam.

Persze kétélű a dolog, hiszen ha átbillen a mérleg és az alkalmi fogyasztásból mindennapos lesz, azzal már szerintem is vannak problémák. De szerintem összességében sokkal kevésbé ártalmas mint például az alkohol. :)

2022. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Van, akit ellazít, van, akit felpörget, valamennyire hasonlít a részegséghez, csak közben nincs hányinger vagy bármiféle rosszullét. (Nem mondom, hogy nem lehet ezt is ugyanúgy hányásig túltolni, csak nekem ez a személyes tapasztalatom.) Tehát röviden: jó érzés. És egyébként az alkoholnál sokkal egészségesebb szerintem.
2022. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Az alkoholfogyasztás,gyógyszerfogyasztás,cigaretta ugyan úgy káros az egészségre csak ezek legálisak.

Általában azért fogyasztják mert ellazít,javítja a közérzetet,jobb kedvedre derít , van aki alváshoz használja,olyan is van aki kreatív lesz tőle.És amúgy nem annyira ártalmas mint ahogy be van állítva hiszen van ahol gyógyászati céllal használják. ‘’A tiltott gyümölcs mindig édesebb’’

2022. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Mert jól érzi magát tőle.
2022. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%
A legtobb szerhasznalo azzal vedekezik hogy komoly mentalis problemai vannak, holott csak annyirol van szo, hogy unalmaban raszokott haverokkal eloszor majd utana magatol a drogokra es fuggoje lett.
2022. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Mert nehéz ez az élet.
2022. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!