Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Menjek el...

Mi lehet a bajom? Menjek el még kivizsgálásra? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2018-ban történt egyszer, hogy az utcán elájultam, s akkor be is vittek a mentők. Nagyon nehéz időszak volt akkor előttem, több haláleset is történt a családomban, egyszerűen nagyon kész voltam. Akkor mindenemet kivizsgálták, Szív-MR, teljes labor, koponya ct, minden neurológiai és kardiológiai vizsgálaton átmentem, minden negatív. Viszont nem lettem jobban, az emésztésemmel folyton gond van, s 2019-ben átéltem az első pánikrohamokat is. Jártam phszichológushoz, bár hipochonder mindig voltam, reménykedtem, hogy javulni fog és egy jó ideig abba is maradtak a dolgok.

Tény, hogy a hipochondriám nem változott meg a pánik, de folyamatosan jártam phszichológushoz, masszázsra, de az utóbbi 1 félévben semmit sem ért. Minden nap rosszul vagyok, minden héten van valami új tünetem, nem merek sportolni, rendszeresen nem érzem jól magam, pedig szedek brandenburg neuro-t, 5 htp kapszulát, D vitamint, de nem jobb. Természetesen megint mentünk kivizsgálásra, labor, szívultrahang stb. negatív.

Most kérdezem én? A mentális betegségnek meddig ér el a keze? Mert én sokáig elhittem, hogy ez lehet nekem, de random vesefájdalmak több napig, majd a vizsgálat eredménye negatív, aztán elmúlik, fáj a hasam több hétig, majd a hasi ultrahang meg a reflux vizsgálat is negatív, egyszerűen nem tudom mit tegyek. Mindig van valami bajom és ebbe már bele fogok betegedni, járok szakemberhez pedig és sokszor javult is régebben, de mostanában nem akar, nekem viszont csinálnom kéne megfelelően az életen, de ez csomó energiámat felemészti! Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben? Érdemes lenne 21 évesként még több vizsgálatra elmennem?



2022. jan. 19. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan látod, hogy hipochondria! Teljesen fölösleges szervi vizsgálatokkal kínozni magadat, mert ezeket a tüneteket az agyad állítja elő.

Keress másik pszichológust, vagy jó pszichiátert, ha a jelenlegivel nem jutsz előre...

2022. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a tüneteimet mi okozza? Ilyen nincs, hogy pusztán az agy vagy a lélek olyan tüneteket okoz, hogy vesegörcs, epegörcs meg társai.
2022. jan. 19. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2: DEHOGYNINCS! Ennél még durvábbakat is okozhat!
2022. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még álterhességet is produkálhat az agy!


[link]

2022. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne terheld feleslegesen az egészségügyi rendszert... Hipochonder vagy, mindenféle tünetet produkál az agyad. A vizsgálatok is kimutatták, hogy semmilyen szervi eltérésed nincsen. Keress egy másik pszichológust.
2022. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem terhelem, mindent eddig magánba oldottam meg a vesevizsgálaton kívül.
2022. jan. 19. 12:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!