Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy év terápia alatt nem...

Egy év terápia alatt nem kellett volna valaminek változnia valaminek legalább?

Figyelt kérdés
Erre azt mondja a szakember, hogy ez sok évbe telik, de nem tudom, legalább valami kicsike sem?
2022. jan. 19. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Az alapproblémától is függ, mennyi idő alatt fogja tudni kifejteni a hatását a terápia. Milyen problémával fordultál a szakemberhez, milyen fajta terápiára jársz?
2022. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy év alatt kellene valami javulást tapasztalnod, alapproblémától függetlenül. Lehet nem jó szakembernél vagy.
2022. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kognitív és sématerápia, de sokszor mintha csak beszélgetés lenne, nem tudom, hogy ilyennek kell-e lennie. Visszatérő depresszióval és szorongással, semmi nem javult ezekből, pedig próbálkozom.
2022. jan. 19. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyennek kell lenni, bár a depressziód mértékétől függően lehet gyógyszer se ártana. De 1 év alatt változás kellene.
2022. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a terápiának beszélgetősnek kell lennie. Az viszont nincs rendben, hogy 1 év alatt semmilyen javulást nem éreztél. Én elgondolkoznék a szakember váltáson, és - a depresszió mértékétől függően az antidepresszáns szedésén -.
2022. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gyógyszerellenes a terapeuta, akkor úgy tűnik, valami más megoldást kell keresnem.
2022. jan. 19. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig egy jó szakember elismeri, hogy vannak olyan állapotok, amik esetében ideiglenesen szükség van gyógyszeres kezelésre... A pszichoterápia csak hosszabb távon fejti ki a hatását.

Azt mi innen nem tudjuk megmondani, hogy kellene-e neked gyógyszer vagy sem, mert ez a terapeuta dolga. Milyen súlyosságú a depresszió és a szorongás? Mennyire akadályoznak a mindennapokban?

2022. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben innen is meg tudjuk mondani, ha egy év alatt semmilyen változás nincs a terápia mellett a szorongás/depresszióban akkor egyértelműen igen, kell gyógyszer, méghozzá első körben egy jól megválasztott antidepresszáns.
2022. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!