Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiáter észrevenné ha...

Egy pszichiáter észrevenné ha ADHD-m lenne?

Figyelt kérdés

Hipochondriaval és szorongással kerültem pszichológushoz még régebben. Akkor a skizofréniától féltem, de természetesen nem volt. Most viszont valahogy rábukkantam a figyelemzavarra, és most viszont ettől félek hogy ez van nekem. Leírom a "tüneteim":

- iskolában nagyon sokszor nem figyelek, máson gondolkozom. (hozzáteszem hogy nem érdekel sokszor, amire nem is figyelek)

- kicsit rosszabb a rövidtávúmemóriám

- néha rágom a körmömet, és nagyon sokszor a számat is szoktam rágni

- a kiskori emlékeimre nagyon nehezen tudok visszaemlékzeni

- van olyan hogy szinte csak bekapcsolok egy videót, de csak bambulok rajta és gondolkozom, de igazából nem is érdekel a videó tartalma

Pszichiáterhez már nem járok, mivel sokkal jobban lettem, és ő is mondta hogy az én döntésem hogy akarok-e járni, ő látott javulást. 5-6 Alkalommal voltam 1- órákat, ennyi idő alatt észrevette volna a figyelemzavart?



2022. jan. 19. 17:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Hiperaktivitás egyáltalán nem jellemző, se hirtelen idegesség.
2022. jan. 19. 17:22
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A figyelemzavar diagnosztizalasa elegge komplex. 3-4 helyen vegeznek itthon diagnosztizalast es kepalkoto eljarasok is kellenek.


Az az 5-6 alkalom semmi. A pszichiater nem veletlenul mondta h te tudod. Te pedig az onbecsapas utjaba leptel.

2022. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a pszichiáter észrevette volna. Még mindig hipochonder vagy, ezen pedig ront ha betegségek után kutatsz az interneten, mert automatikusan beképzeled magadnak...
2022. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi köze az ADHD-hoz. Miért akarod magad diagnosztizálni? Leírod, hogy hipochonder vagy. A válasz akkor meg is van.
2022. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt egy teszt, kezdésnek:


[link]


Úgy gondolom - ennyi alapján -, hogy az ADHD-től távol vagy. Viszont maradt a szorongás és a hipochondria. Azzal kellene kezdeni valamit, az 5-6 alkalom valóban nagyon kevés.

2022. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ADHD-t nagyon sokszor nem veszik észre és félrekezelik valami másnak. Ez abból is adódik, hogy vannak ilyen mellék dolgok adhd miatt, pl aki adhdból adódóan egy csomó kudarcot szenved el az esetleg depis lesz és akkor csak ezt veszik észre és depresszióval kezelik ami nem fog használni.


De adhdban a legtipikusabb dolog, hogy nagyon elkalandozó a figyelem. szóval nem az van, hogy nem figyel semmire, hanem sok minden érdekli és észre sem veszi, hogy mást csinál mint amit kellene, így mindenről eszébe jut valami és mindbe belemegy egy ideig aztán át egy másikra. de persze sok más is van, de ez nagyon tipik.

2022. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-6 szerintem is nagyon kevés, én már kb 20-30 alkalommal voltam,engem depresszió,pánikbetegség,és szoc fóbiára kezelnek,de úgy érzem hogy figyelemhiányos lehetek,5. válaszadó által linkelt tesztet többször megcsináltam és mindig felső ponthatárt érem el,még akkor is mikor úgy töltöm ki a tesztet hogy néhány dolgot ami jelen van de nem mindennapos deazért erősen jelen van egyik ilyen pl az oktalan dühkitőrések,azt nem x lem be és még így hogy több dolgot "letagadok" így is maximális pontszámok között van az eredményem,tehát a teszt szerint erősen figyelemhiányos vagyok és 20-30 alkalommal voltam orvosnál és nem mondta hogy az vagyok,félre értés végett írom hogy nagyon sok jót halottam az orvsomról,annyian vannak nála hogy majd 1 hónapra tud időpontot adni,jók az internetes vélemények róla stb.


6.-os igaz amit írtál nekem van olyan is,hogy hirtelen elkezd minden IS érdekelni de nálam inkább tulnyomó részben nincs semmihez sem motivációm,ha nagy nehezen is belekezdek valamibe akkor hamar bele unok,figyelmetlenségem végett jönnek a hibák,felidegesítem magam vagy megunom és bele kezdek másba de inkább olyankor már nem fogok bele semmibe sem mivel szinte nem tudok felmutatni semmilyen 100%-os sikert egyszerűen nincs sikerélményem.

Ha valaki beszél hozzám,rá unok és teljesen máshol járok,olyankor az sem tud érdekelni ha mondjuk a főnököm épp a feladatomat mondja,elkalandozok egyszerűen nem tudom megakadályozni.

2022. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!