Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség lehet ez?...

33fn9 kérdése:

Milyen betegség lehet ez? szorongás//depresszió?? valami más zavar??

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tudom tudom 1000en fogtok negatív dolgokat írni. nem kell aggódni.

piszok szarul vagyok már most is nem kell még jobban bántani engem.

a megoldást keresem a problémámra. csak sajnos nem igen találom,

következő a story: néha meló közben azt éreztem hogy horpad kicsit a

fejem. nehezebben tudtam ilyenkor gondolkodni de nem foglalkoztam vele

olyan igen extra módon nem volt olyan durva de azért zavaró volt

idén nyáron extra stresszesek lettek a dolgok szóval amikor bepánikoltam

mindig átcsúsztam ebbe a furcsa tudatállapotba . ilyenkor korlátozottak a

gondolataim és a látásom is megváltozik volt h 3 nap alatt elmút volt h

1 hét alatt de most már benne ragadtam több hónapja és annyira ráparáztam

h nem is tudok kikavarodni belőle sőt azóta ez egy közepes depressziós állapothoz

is eljuttatott engem. voltam már pszihológusnál de nem sokat segített

2 szakembernél is az elején. aztán egy neurológusnál aki azt mondta h nincs

semmi baj a fejemben lemerült az akku. írt fel b vitaminokat (neurogerlon)

levendula olajos bogyót meg rózsagyökeres tablettát(vitango)

valamennyire megnyugtatott de nem javultam tőle. utána elmentem egy pszihiáterhez

ő azt állítja h ez szorongásos depresszió- közepes szinten

írt fel snri-t (rohadtul félek is tőle a sok ramaty mellékhatás miatt ) 1db vettem be belőle

de úgy döntöttem többet nem. más megoldást szeretnék találni

azt nem tudom eldönteni h ez most vajon 2 külön betegség és az első a fejhorpadás és a pánik

okozta e a depressziót vagy ez már a depresszió előfutára volt. jelenleg nincs munkám mert felmondtam

azt hittem h ha felmondok és másik helyet keresek akkor nyugisabb lesz de se nyugisabb nem lett

se másik munkahelyet nem tudtam még találni magamnak mivel h ilyen rosszul vagyok.

az előző helyen majd 10 évig dolgoztam. nem vagyok munkakerülő tipus

Mi lehet az első betegség és hogyan lehet megoldást találni rá?

Milyen alternatív gyógymód létezik a depresszió kezelésére? most rendeltem egy fényterápiás lámpát

hátha az segít. egyébként 25 éves vagyok- férfi. mellettem áll a családom szóval attól nem kell tartanom h utcára kerülök. a barátnőm is támogat

teljesen el vagyok csüggedve. nem tudom mit tegyek.



2022. jan. 21. 08:41
 1/4 Senior Séf ***** válasza:
Első blikkre hihetetlennek fog tűnni, de a problémádat nagy valószínűséggel a felborult bélflóra okozza. Amióta áttértünk a nyugati típusú étrendre, messze nem azt esszük, amire a szervezetünknek szüksége lenne. Ti. amikor ételt veszünk magunkhoz, nem magunkat tápláljuk, hanem azt a több száz törzsből álló, és a sejtjeink számát mintegy 10x meghaladó egyedszámú baktériumkolóniát, ami a beleinkben lakozik, és teszi a dolgát. Ők emésztik meg a bevitt élelmiszert, és jó esetben ők állítják elő azokat a cukrokat, amikre a sejtjeinknek szüksége van. Közben mellesleg vitaminokat, enzimeket, hormonokat, neurotranszmittereket stb bocsátanak rendelkezésünkre. Ha a nem megfelelő táplálkozás következtében kipusztul néhány törzs, az beláthatatlan következményekkel jár. A ma a fiatalok körében járványszerűen terjedő mentális betegségek 90%-a pl. ennek a rovására írható. Kapod majd a tanácsokat, hogy hova fordulj, de ezen se pszichológus, se pszichiáter nem tud hatékonyan fellépni.
2022. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mit lehet ilyenkor tenni?

Egyébként azt hozzá kell tenni, hogy az a furcsa tudatállapot spontán alakult ki akkor amikor egy dolgon kicsit jobban felhúztam magam mint szabadott volna.

2022. jan. 26. 18:19
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
Mit lehet ilyenkor tenni? Elsősorban kerülni a feldolgozott élelmiszereket. Másodsorban kerülni minden cukrozott bolti vackot, tejet, és egy ideig a glutént. Minden főétkezéshez legalább egy marék leveles zöldet is leküldeni. Zöldséget fermentálni, probiotikumot és széleslevelű útifüvet fogyasztani.
2022. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A táplálkozásra jobban figyelni tényleg hasznos lehet, ahogy az aktívabb sportolás is sokat tud segíteni minden pszichés és egészségügyi problémánál.


Sokat segíthet az ilyen pszichés problémáknál a tudatos stressz kerülés, nyugodtabb életmód kialakítása. Akár formálisabb meditációk, vagy csak pihentető séták, fürdők, heverészések bevezetése is sokat tud javítani az ember mentális állapotán. Az előre sejthető/tervezhető feszültség források térben és időben lokalizálása, előzetes felkészülés, utólagos kiértékelés, mit hogyan tudnál legközelebb jobban csinálni.


Azért a pszichológussal is érdemes lehet folytatni a munkát, vagy ha az előzőkkel nem ment, akkor egy másikat keresni.

2022. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!