Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Undor és deperszonalizáció...

Undor és deperszonalizáció uralkodik el rajtam ?30/N

Figyelt kérdés

Borderline vagyok 20 éves korom óta.Premensem is van.Ez nem a menzesz kategoriába tartózik!

Szóval mielőtt “megjön” undorítónak találom az emberket a rokonaimat,saját magamat is!Undorítónak tartom ,hogy a szüleimnak van lába undordom ettől..

Ilyenkor feszült vagyok álltalában és suicid is..A suicidasra volt mar precedens..Probalok tobbet setalni mozogni ,egeszsegesebben enni..De ramtornek falas rohamok..Ilyenkor nagyon erős kényszer gondolataim vannak amik néha az oruletbe kergetnek es verném a fejemet a falba!!!!!Nincs senki akivel tudnék beszélgetni ezekről,senki nem értett meg engem soha igazán! Tudom terapia kéne de nincs ra penzem!!!A kényszergondolatok az oruletbe kergetnek!Neha paranoid is vagyok..Azt gondolom h rajtam nevetnek stb…Nem sokaig fogom birni elegem van mindenből!Mielott “megjon” a combon belseje osszeerő erzes ilyenkro hizok 1-2 kg ot es idegesit fel vagyok vizeseve is a hasam puffadt!Es sehol egy pasi aki kényeztessen ilyenkor!Ja es rossz almok is gyotornek ilyenkor es insomnia!!



2022. jan. 21. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
nem lehet, hogy ez esetleges, hogy ezekre érzékenyedsz ki? szóval nem lehet, hogy eleve kicsit másképp működsz és sok minden ami másnál valahogy le van korlátozva nálad nagyobb fokon megy. és mert amúgy sok a szar így valahogy ezekkel dolgokkal van elfoglalva az észlelés és érzésvilágod?
2022. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért működnek másképp? :/
2022. jan. 21. 13:41
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom, hogy menzesz előtt lehet diétát tartani (engem nem érint, mert nekem semmi problémám nem volt soha ezzel, szóval elég tudatlan vagyok, de azt hiszem, sómentesen kell táplálkozni) ill. én próbálnék megbarátkozni ezzel a dologgal, hiszen csodálatos valahol, hogy így működik a női test. Ez tudom, hogy most hihetetlennek tűnik, de gondold el, hogy emberek meg tudnak barátkozni azzal is, hogy eldeformálódik az arcuk vagy testük betegség vagy baleset következtében, meg hát amikor öregedünk, akkor is van mindenféle "előnytelen" változás. A menstruáció meg pont azt mutatja, hogy egészséges vagy, jól működsz.


A terápiára meg mindenképpen szükséged lenne. Voltál már a területileg illetékes pszichiátriai gondozóban?

2022. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Voltam már psziché gondozóban hosszú éveken keresztül egy csomó gyógyszer egysem segített rajtam..Valoszinű az “orvos” volt az oka!Nekik csak az számít,hogy támogatást kapjanak…
2022. jan. 21. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Arra gondoltam, hogy ott van ingyen terápia. A gyógyszer nem segít a borderline sz.zavaron.
2022. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De segít a hangulaingadozáson amúgy!Tisztában vagyok vele ,hogy gyógyszer nem segít ez nem akut probléma sajnos..De már jóval enyhébbek a tüneteim mint 10 éve..
2022. jan. 21. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Cickafark tea,plusz hormon vizsgálat, pajzsmirigyre is.nogyogyaszt évente kell látogatni,tőle is érdeklődhetsz mitől van ez a bajod.en olvastam,H premenapuza esetén ,vagy simán a progesteron alacsony szintje miatt vagyunk "bolondok pmsben.en iszok meg kamillát és citromfű teat az idegrendszerem miatt,és megemeltem a magnéziumot is.egy nagy labort kérj háziorvoshoz menj és és ő tovább küld belgyógyászatra hormonokat megnezettetni.
2022. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok a menopausa kizárva..Szedek menzesz komfort kapszulát azóta jobb a helyzet kicsit…

De nekem már soha nem lesz jobb de nem is érdekel..Csak kiírtam hátha más is van ilyen kényszeres kínzó gondolatokkal..

2022. jan. 21. 20:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Hormonális oka is lehet, ilyen irányba nem vizsgálódtak még? Nem is egyszer pszichiátriai gyógyszerek helyett elé a hormonokat, pajzsmirigyet kellene vizsgálni. Ha ez annyira összefügg a menstruációval. A további napokon nincsenek ilyen tünetid?
2022. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A hormon vizsgálatok drágák!A TB nem fedezi az összes szükségeset!

Mindenki a pajzsmirigyet mondja,de szerintem nekem nincs azzal gondom…Vannak tüneteim de nem ennyire mint ilyenkor.. Ebből a kiút csakis rengeteg pénzzel lehetne

2022. jan. 23. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!