Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 év alatt milyen súlybeli...

18 év alatt milyen súlybeli kritériuma van az anorexia diagnózisnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy felnőtteknél 17.5 bmi alatt, de elvileg ez gyerekeknél más. Sok helyen láttam, hogy az elvárt testsúly legalább 15%-os hiánya, de ezt az "elvárt testsúlyt" mi alapján számítják?

2022. jan. 24. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a magasság határozza meg! Neked van hasonló problémád?

Alattomos, pusztító betegség! Segítség szinte nulla!

2022. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Számítottam rá, hogy összefüggésben van a magasságal és életkorral, de pontosan hogyan számítják ki?
2022. jan. 24. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha vékony az ember de ő még akkor is fogyózik, és ha kicsit többet eszik mint amennyit eltervezett bűntudata van, az már anorexia és ha mellette betegesen számolja a kalóriákat
2022. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét súlykritériuma. Leírom a diagnosztikus kritériumokat Tulassay Gyermekorvosi differenciáldiagnosztika könyve szerint:

- Határozott súlycsökkenés (étel-visszautasítás, túlzott testmozgás,

önhánytatás, esetleg hashajtózás következtében)

- Testképzavar

- Intenzív félelem a testsúlygyarapodástól

- Túlzott foglalkozás a testsúllyal és alakkal, valamint a táplálkozással.

- A testsúly vagy testalak önértékelésre gyakorolt indokolatlan befolyása

vagy a jelen alacsony testsúly súlyosságával kapcsolatos felismerés tartós hiánya.

2022. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!