Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni olyankor...

Mit lehet tenni olyankor amikor a gyógyszerek már nem segítenek és a depresszió olyan szenvedést okoz, hogy öngyilkossági gondolatok foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés
Időpontot azonnal nem kaphatok az orvostól, általában 1-2 hét amig fogadni tud. Nem bírok aludni, állandóan bánt valami gondolat, nem is tudom minek örülnék. Próbálom tartani magamat de bármi jó történik velem nem tudok örülni neki és csak egy nyomasztó érzés lesz úrrá rajtam. Legszívesebben feladnám de tovább kell lépjek és valamilyen megoldást kell találjak mert a családomra is gondolnom kell.

2022. jan. 24. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Akkor a Bibliához és Istenhez kell fordulni! Ima, ima, ima!

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé....

Küldenék neked cikket a szándékáról!

2022. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bárminek örülnék ami segítene nekem
2022. jan. 24. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
1# ugyan ezekre a csodakra az alkohol is képes es kevesbé káros mint a szekták es az agymosasuk
2022. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Nincs olyan, hogy a "gyógyszerek már nem segítenek". A legmélyebb depresszióból is ki lehet jönni, ha az ember megfelelő segítséget kap.

Milyen gyógyszereket próbáltatok eddig? Jársz pszichológushoz is?

Egyetemre jársz, vagy már dolgozol?

2022. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régen befejeztem az egyetemet, dolgozom.

Coaxil 3x1

Spitomin 3x1/2

Másfél éve szedem

Régebben jártam pszichológushoz is de a kovid járvány miatt nem fogad.

2022. jan. 24. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Én mikor nagyon depressziós voltam elolvastam Job könyvet a Bibliabol. Aztán elkezdett érdekelni a többi rész is. Nekem felszabadító volt, mert rájöttem, hogy az élet nem csak ennyi, és nem kell felnem. (Szorongásos tüneteim is vannak.)

(Nekem poszttraumas eredetű állapotom van).

2022. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

5


Azta. Azt hittem, hogy 5-10 féle gyógyszert fel fogsz sorolni...


Én szedtem 5 féle antidepit, 2 féle benzo-t, 4 féle hangulatstabilizálót és 6 féle antipszichotikumot. (És még egy antipszichotikumot csak 2-3 napig. Tehát 7 félét.) És hát per pillanat is nagyon vacakul vagyok, szóval valószínűleg újabb próbálkozások lesznek.


Szerintem azért neked is lehetne még próbálkozni.


Kérd meg a pszichiáteredet, hogy adjon másik gyógyszert.


Online terápiák is vannak. Van pénzed terápiára?


Zárójelben említem meg, hogy a lítium nagyon jó gyógyszer öngyilkossági gondolatok és öngyilkossági késztetések esetén. Továbbá NAGYON súlyos depresszióban (amikor valaki már csak feküdni tud, egyáltalán nem kel fel, nem tud gondoskodni magáról, nem eszik és nem iszik, csak akkor, ha megetetik és megitatják) elektrosokkot is szoktak alkalmazni.

2022. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!