Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok! Ismerős ez az...

Depressziósok! Ismerős ez az érzés?

Figyelt kérdés
Akármit csinálok, eszek, alszok, dolgozok, megnézek egy filmet, barátokkal vagyok stb. Mindennek a végét várom és mintha mindennek a vége az a halál lenne, tehát csak azért létezem (mert ez nem élet) hogy a végén meghaljak. Így mi értelme van bárminek is? Nem tudom élvezni az életet, semminek nem tudok örülni és boldogtalan vagyok. Mintha fő célként a halál lenne kitűzve. Az élet és a halál közt semminek nincs értelme, akkor minek is létezzek?

2022. jan. 25. 01:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Az élet egyetlen igazi célja az, hogy tovább örökítsd az életet. Magyarul szaporodj, csinálj gyereket, neveld fel, aztán kész. Mit akarsz élvezni? Ha nem élvezed a filmeket, hát ne nézz filmeket. Ha nem élvezed a barátaiddal az együtt töltött időt, hát akkor ne legyél velük, próbálj meg másokkal megismerkedni. Próbálj meg valami új dolgot csinálni, ha ugyan azt csinálod, ami nem okozott örömöt, elégedettséget, motivációt, akkor szerinted mitől lehetne változás? Az agykémiád fel van borulva, és úgy tünik, hogy az, amit manapság csinálsz sem igazán fog ezen változtatni. Menj és csinálj valami mást, építs legóból valamit, vagy bánom is én, csak legyen előtted egy cél, és teljesítsd a célt. A cél ne legyen nagy, de legyen is egy minimális kihívás benne, hogy jutalom is járjon érte. Így fogsz tudni egészsgés módon farmolni egy kis dopamint pl., az majd ad motivációt a további dolgokhoz
2022. jan. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem kiírtam egy hasonló kérdést, ugyanezt érzem és egyre stabilabban :( nem vagy egyedül..
2022. jan. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
sajnálom :(
2022. jan. 25. 01:29
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Tudni kellene mi az ami érdekel. Mi az ami leköti a figyelmed. Huszonéves nem érdekelt engem se sok minden. Majd kinövöd
2022. jan. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, rosz nagyon.
2022. jan. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Pont így vagyok, mindennap az estét várom, hogy végre vége legyen a napnak.

A reggelektől szorongok, hogy megint új nap vár rám….

2022. jan. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mi okozta ezt nálatok?
2022. jan. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan éltem 14 évig. Nálam a rossz családi minták, hazug barátságok/kapcsolatok okozták a depressziót. Gyógyszerfüggő lettem, de találtam kiutat. A mai napig néha utálom az életem, de van amibe kapaszkodjak. Ne adjátok fel, mert mindig van kiút!
2022. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs kiút
2022. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Úgy érzem már nekem sincs.
2022. jan. 25. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!