Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline “elmúlhat”?

Borderline “elmúlhat”?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg nem, de éveken keresztül ezzel diagnosztizáltak, erre ment rá a terápia, aminek nem volt eredménye. Közben a pszichiáter beállított gyógyszereket, mert nagyon nem voltam jól és minden tünet elmúlt, egy új terapeuta már észre se vette, hogy nekem borderline-nak kéne lennem. Most akkor elmúlt vagy “túlkompenzálok” vagy soha nem is volt? Sajnos nem túl segítőkészek a szakemberek ebben, nem szeretik megosztani a gondolataikat.
2022. jan. 26. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Több különböző faktor van rá hatással, de képes annyit javulni, hogy a környezet már ne vegye észre, nagyjából 40 éves korra. Viszont az is lehet, hogy csak félrediagnosztizáltak.
2022. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszertől lettél jobban?


Nem lehet, hogy bipoláris vagy?


(Én bordiként voltam először diagnosztizálva, később bipolként.)

2022. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére még nem vagyok 40 éves. :) A Lamolep és a Kventiax rakott helyre. Az orvos depresszióval kezel, de az antidepresszánsok nem segítettek. Amióta ezeket szedem, teljesen kiegyensúlyozott vagyok.
2022. jan. 26. 12:14
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát, akkor lehet bipoláris vagy, ahogy 2-es írta. Milyen tüneteid voltak, amik alapján borderlinera lehet gondolni?
2022. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Volt egy időszakom, amikor többször túladagoltam a gyógyszereket, ezt a borderline-ra fogták mindig, de ez egy fél éves periódus volt, utána már nem csináltam ilyen önkárosító dolgokat. Időszakos hangulatingadozások, az hogy nincsenek emberi kapcsolataim, csak egy párom (bár vele egészséges kapcsolatban vagyok), depresszió alatt sokször ürességet éreztem, és sokszor volt deperszonalizációm. Nem tudtam, hogy mit kezdjek az életemmel és hogy ki vagyok, mindig valami másba kezdtem bele, vagy túl sok mindent csináltam egyszerre, ha épp jó kedvem volt. Ismertem tipikus borderline-os embert, nem bírtam mellette megmaradni, mert annyira szélsőséges volt, magamat sose láttam ilyennek, de erre azt mondták, hogy sokféleképpen jöhet elő a borderline. Az emberekkel azért nem jövök ki, mert ha depressziós leszek, nincs kedvem velük beszélni se, ezt pedig nem tolerálja senki. De végre megtaláltam magam és tudom, hogy mit akarok csinálni, már tettem is lépéseket felé és nem érzem azt sem, hogy nem lenne saját véleményem.
2022. jan. 26. 14:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennél durvább tüneteim voltak, és végül kiderült, hogy nem vagyok az. Bipolart is rámadták, aztán még az sem... 🙃
2022. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem depressziós vagy, a borderline-ra jellemző az elhagyástól való félelem, az ingerkeresés, impulzivitás, dührohamok, egy személy idealizálása, majd leértékelése, durva hangulatingadozások. A gyógyszerszedéstől ez nem javul.


A deperszonalizáció tipikus depressziós, szorongásos tünet is lehet.


Annyira imádom, amikor mindenkit borderline-nak diagnosztizálnak, mert most ez a menő... a terapeutád aki borderline-ra kezelt, valójában bántalmazott, mert egyrészt félrediagnosztizált, másrészt félrekezelt. Csakhogy tisztább legyen a kép, az egyik pszichoanalitikus-jelölt közeli barátom tőlem kérdezte meg, hogy mit gondolok az egyik pácienséről, szerintem mi lehet a baja. Nekem egy bölcsészdiplomám van...

2022. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Van, hogy spontán “elmúlik” felnőttkorban a borderline. (Jó, ez nem ilyen egyszerű, de így könnyebb megnevezni.) Viszont ha valaha is felmerült a félrediagnosztizálás lehetősége, annak fontos lenne utána menni!
2022. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Te mindenhol ott vagy, Meta?
2022. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

7


Itt egyelőre te vagy az, aki vaktában nyomja a rizsát, sőt, még vádaskodik is. Ez így ebben a formában "borderline" bűncselekmény.

2022. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!