Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Kratom terméket honnan a...

A Kratom terméket honnan a legmegbízhatóbb rendelni?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni,véleményeket tudtok írni? Van tapasztalatotok róla?

Ismertek hiteles céget ahol biztos eredetit kapok?



2022. febr. 9. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Ne próbáld az egy veszélyes drog! (tapasztalat)
2022. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Gomoa
2022. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Z003 ***** válasza:
20%

Szerintem nem érdemes használni, max kipróbálni. Fajtától is függ hogy milyen a hatása, én a zöldet és a fehéret próbáltam, a zöld nyugtató ellazító hatású, míg a fehér inkább élénkítő.


Viszont a zöld hatását ugyan úgy el lehet érni 2-3 felessel, a fehérét meg pár koffein tablettával. Így szerintem, legalábbis számomra értelmetlennek tünt a használata. Mind az alkohol és a koffein is okozhat függőséget de közel se olyat mint az opioidok. Ráadásul a kratom még drágább is ezekhez az alternatívákhoz képest.

2022. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]

Én innen rendeltem egyszer, nagyon precízek és megbizhatóak, próba csomagjaik is vannak (8 féle kratom).

Viszont a kratom hosszútávon a heroin elvonáshoz hasonló tünetekkel hagyható csak abba, akkora hatása meg nincs, hogy megérné a kockázatot.

2022. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Zoldet en is probaltam, kis mennyiseget, de 4x hanytam tole. En inkabb ezt kihagyom, koszi :D
2022. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon ijesztő:-(Korábbi frontin függőként akkor ez nekem főként nem éri meg:-(Köszi a véleményeteket!
2022. febr. 9. 20:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a frontinnál
2022. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Gomoa, kratea amit én próbáltam. Meg kell találni az optimális adagot és néha tartani kis szünetet. Így nem okoz problémát.
2022. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Jó nagy hülyeségeket írtak páran, főleg a 3as. A hatásának semmi köze nincsen akárhány feleséhez sem. A kratom lényegében egy gyenge opioid, stimuláns. Jobb lesz tőle a közérzeted, sokkal könnyebben lesz kedved olyan dolgokhoz amihez józanul nem igazán van (pl tanulás), könnyebben tudsz fókuszálni. Az alkohol semmi ilyet nem okoz, de a kávé sem mérhető hozzá.

A sóvárgáson kívül pedig fizikai elvonási tünetet nem okoz. Ha egy heroinista hirtelen abbahagyja a napi cuccozást, belehal az elvonásba. Ha valaki napi 50g (normál adag 5g) kratomot tol hónapokig, egy nagyon erős sóvárgáson kívül nem fog mást érezni. A veszélyessége inkább abban van, hogy nagyon könnyen hozzáférhető (legális, rendelheted akármilyen mennyiségben). Akikre különösen veszélyes lehet pedig a depressziósok, amíg hat azt az érzést adja, hogy minden nagyon is rendben van. Így ezeknél az embereknél jóval erősebbnek érződik a hatása, és könnyen megszokássá válhat a fogyasztása. Először csak tanuláshoz, utána csak hétvégente, ezután 2 naponta, aztán miért ne lehetne akár naponta is tolni.. A durvább függők pedig napi többször is tolhatják, kb többet vannak a hatása alatt mint józanul. Egy erős akaraterővel le lehet amúgy jönni róla, de aki gödörben van annak ez nem mindig van meg. Én nem ajánlom amúgy senkinek, hogy kipróbálja. Többet lehet rajta veszteni, mint amit esetleg adhat.

2022. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Z003 ***** válasza:

Azt mondani hogy semmi közös nincs a kratom és az alkohol hatásában eléggé megalapozatlan. Több közös hatásmechanizmusuk van. Mindkettő hasonlóan hat az NMDA, adenosine, κ-opioid és több 5-HT receptorra is, valamint mind a kettő L-típusú kalcium csatorna blokkoló. A fő különbség hogy a kratom alkaloidjai főleg az alkaloid receptorokra hatnak, az etanol pedig GABA-A receptorra van hatással és a dopamin visszavételt gátolja.


Ahogy mondtad a "Jobb lesz tőle a közérzeted" ez az alkoholra is igaz. "könnyebben lesz kedved olyan dolgokhoz amihez józanul nem igazán van (pl tanulás)" az alkohol is csökkenti a gátlásokat. Viszont az egyéb hatása miatt általában nem alkalmas tanuláshoz. Viszont ha megfelelő mértékben fogyasztat akkor csak az enyhe eufória, gátlások lazulása, és általános jobb közérzet jelentkezik, a negatív hatások nélkül.

"könnyebben tudsz fókuszálni" ez persze nem igaz az alkoholra.


A fehér kratomnak magas a 7-hidroxi-mitraginin és a mitraginin tartalma. Ezek felelnek főleg az élénkítő hatásért. Ez a két anyag hasonlóan interaktálnak a dopamin receptorral mint a koffein. Valamint mind a kettő adenozin receptor antagonisták. Így nagyban hasonló alapon működik az élénkítő hatásuk. Csak hogy a mitraginin az ópium receptorokra is hatással van, a koffein is kihat még pár dologra. Így nyilván nem teljesen átfedő a hatásuk.


Ha olyan kratomot nézünk aminek alacsony a mitraginin akkor a főleg nyugtató hatású ópiumok lesznek többségben így a hatás sokkal inkább eltolódik az etanol hatása felé. Arról nem is beszélve hogy megfelelő dózisban a mitragininnek is a nyuktató hatása fog dominálni.


Amit a függőség kialakulásáról írtál abban nagyrészt igazad van. Viszont azt még hozzátenném hogy, nagyon gyorsan kialakul a tolerancia, így folyamatos használatnál a napi öt grammból nagyon gyorsan több lesz. És mivel nincs neki olyan dramatikus hatása mint, a keményebb ópiátoknak a leszokásra sincs akkora hajtóerő. Ezért a fő veszélyt nem a leszokás nehézsége okozza hanem a hozzászokás miatti nagyobb adagok és a hosszútávú szervi károsodások.

2022. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!