Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton megtörtént konfliktuso...

Folyton megtörtént konfliktusokat jatszok le gondolatban,ez milyen mentalis betegség lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

Szinte reggeltol estig ez megy, a munkában sokszor nem tudok ez miatt koncentrálni és folyton feszült vagyok miatta. Egy adott emberről van szó,akivel egy háztartásban elek. Nem szoktunk gyakran veszekedni,de ha egy apró konfliktus történik, akar 1 hétig is tudok kattogni rajta,és ez elő hozhat akar 2-3 évvel ezelőtti konfliktusokat is,és ezek le játszódnak újra és újra. Gondolkozom a pszichiateren, de előtte kiváncsi lennék hogy más is küzd-e ilyennel,és ha igen lehet-e segíteni ezen,és hogy milyen mentalis betegség lehet ez? Koszonom előre is! :)

22/N



2022. febr. 14. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Elfojtott düh

Frusztráció és stressz

Magadat spanolod fel,mert stresszhelyzetben nem működik úgy az agy, mint ahogy utána elképzeled hogy mit kelett volna mondani akkor neki.

Bár nálad az eltelt idő inkább aggasztó.

Ez csak egy emberrel van?

Ha lehetséges akkor elkerülni a vele való kommunikációt, majd pedig magad mögött hagyni és új utak után nézni. Ami ennyi ideje nem változik az nem biztos hogy fog,ha nem változtatsz

2022. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a valaszoloval! Elfojtott düh!
2022. febr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak egy bizonyos emberrel kapcsolatosak a gondolatok. Másokkal is van konfliktushelyzet de az nem “ragad be” így.
2022. febr. 15. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok


Ilyes féle dolgok nekem anyámmal voltak

Borzalmas szülő volt és megbocsátásra halála után sem voltam képes.

Egy kicsit sem túlzok, tett le érte bőven az asztalra.

Lényeg hogy sem megváltoztatni , sem megszokni nem lehetett, konkrétan menekülnöm kellett a saját (mentális,olykor testi) érdekemben

Nálad nem tudom milyen a helyzet, de biztosan nem egyoldalú a dolog, nem gondolom a leírtakból hogy neked van mentális problémád , sőt...

De ha ebben maradsz és tartani próbálod magad, akkor később viszont lehet.

Változtass.

Olykor jobb távolról szeretni mint közelről gyűlölni

2022. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó igen, hasonló cipőben járok, bár nekem nem szulorol van szó. Manipulatív,rosszindulatú, es negatív személyiség, alapvetően nem csak velem,másokkal is. Remélhetőleg 1 even belül sikerül megoldani hogy ne egy fedél felett lakjunk,es akkor remélhetőleg javulni fog a helyzet. Koszonom hogy megosztottad ezt velem, de valamiért érzem hogy ez nem okes hogy ennyit kattogok ezeken a dolgokon,mármint nem egészséges a dolog szerintem.
2022. febr. 16. 21:31
 6/7 A kérdező kommentje:
*fedel alatt :D bocsi
2022. febr. 16. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet, legyen az bárki , nagyon messziről kell kerülni.

Még akkor is a fejedben lesz a múlt , de idővel csillapodik.

Hidd el nem veled van baj, ez normális reakció.

Érje őt minél kevesebb információ rólad ,teljesen minimálisra csökkenteni a kontaktot és akármit mond, tudd be hülyeségnek és ne vedd fel.

Engedd el , ne rágódj rajta , tudod hogy milyen, mert éppen ez lehet (még ha nem is tudatosan) a célja.

2022. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!