Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában egyre több cikket...

Mostanában egyre több cikket látok arról hogy gyerekek veszik el a saját életüket az iskolai bántalmazás miatt és ez előhozza a traumákat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ahogy egyre több ilyen történet jon szembe velem, azonnal feljön bennem a gyerekkori iskolai verbális bántalmazás. Úgy érzem ha ennyi gyerek elvette a saját életét, akkor nekem is ezt kellene tennem. Jön a kisebbségi komplexus meg az hogy újra semminek érzem magam, akit bánthattak az osztálytársai és sajnos a szorongásom miatt nem is védekeztem. Már 27 vagyok, szóval 15 éves sztori es meg mindig itt van bennem, meg mindig gyűlölöm azokat akik gúnynéven hivtak. Úgy érzem nem érdemes élni, ha az emberrel ilyen megtörtént
2022. febr. 22. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kiközösítettek és bántottak is, de egy percig nem jutott az eszembe, hogy ilyen gyökerek miatt a saját életemet dobjam el! Neked se jusson az eszedbe ilyen hülyeség! Persze sajnálatos, hogy sok gyerek öngyilkos lesz, de erre nagyon nem az a megoldás, hogy te is kinyírod magad! Én hamarabb ölném meg, aki bántott, mint magamat és több értelme is lenne. Biztos van valami módja annak, hogy esetleg segíts ilyen gyerekeknek. Annak több értelme van, mint kinyírni magad.
2022. febr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En is hamarabb ölném meg azokat akik bántottak de azért kapnék egy jo kis életfogytiglant… amúgy szívesen megtenném, hidd el. Az a gond hogy soha nem leszek túl ezen, orokre szorongani fogok
2022. febr. 22. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első kissé sarkítottan fogalmazott, de igaza van.

Nekem is volt benne részem, de eszembe sem jutott, hogy emiatt magamnak ártsak. Érdekes módon, hallottam néhány dolgot azokról, akik annak idején szemétkedtek velem, és közülük jó néhányat megszívatott az Élet. Úgyhogy én hiszek a Karmában.

Ártott, amit annak idején át kellett élnem? Mindenképp.

DE a személyiségem is formálta.

Rosszat tett? Naná, nem is kérdéses. De vagy magad próbálod feldolgozni - ahogy tudod (kibeszélés, napló írás, lejegyzés/elégetés/elengedés stb), vagy szakember segítségét kéred.

Nem az önbántalmazás a megoldás, hanem inkább felhívni a figyelmet a problémára, illetve magad segíteni az ilyet átélt gyerekeknek, HA tudsz.

2022. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ugyan mar… a karma témát hagyjuk… akkor mar nagyon sok nagyon gazdag dőzsölő embernek kellene megfagyni az utcán meg nagyon sok jó embernek nem ott kellene lenniük ahol vannak.

Eleve a bántalmazóim pont hogy pénzes családból származtak és többek azért is beszoltak hogy en nem vagyok annyira pénzes. Pedig nem szegény voltam, hanem középosztály és mégis meg ezért is szivattak.

Az en zaklatoimmal nem történt semmi, nem szegényedett el a családjuk sem, szóval a “karma” bekaphatja.

Nekem is formálta a szemelyisegem, szorongó vagyok es szociális fóbiás es soha nem fogom tudni elfogadni hogy többen is összefogtak ellenem es bántottak. Sokszor meg mindig annak a tehetetlen kislánynak érzem magam.

2022. febr. 24. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!