Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges, hogy a nyugtató...

Az lehetséges, hogy a nyugtatótól rosszabbul alszok?

Figyelt kérdés
A leggyengébb frontint szedem (0,25) mellé pedig antidepresszánst, elvileg jobban kellene tőle aludnom, azonban én az ellenkezőjét érzékelem magamon. Nagyon rosszul alszok és úgy érzem magam mint akit fejbe ütöttek. A nap bármely részében el tudnék aludni, kába vagyok, éjjel viszont nehezen megy az alvás, nem tudok egy huzamban sokat aludni, rengetegszer megébredek. Mellé erősen szorongok is. Lehetséges, hogy rossz a gyógyszer és mást kellene szednem? Majd beszélek erről mindenképpen az orvosommal, csak kiváncsi vagyok a ti véleményetekre.

2022. márc. 9. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos simán lehet. Ezek nem közvetlenül az alvásra hatnak hanem "meg kéne, hogy nyugodj" tőlük és akkor könnyebben kéne aludni. Mindenképp beszélj orvossal. Jársz terápiákra vagy csak gyógyszert szedsz?

Mert terápia nélkül a gyógyszer csak tünetet kezel, megszűnni nem fog semmi.

2022. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és több oka is lehet.

1. Az antidepresszáns még nem hat, ha nem rég óta szeded. A nyugtató meg kevés a szorongás mértékéhez.

2. Az antidepresszánsok az első 4-8 hétben még fokozzák is a szorongást. Ezt nem mondta el a dokid?

3. Ha napközben el-elszundikálsz, akkor normális, hogy éjjel nem alszol.

4. A pszichére ható gyógyszerek rendesen megkavarják az ember hormon háztartását, beleérve az alvásért felelős hormonokat is. De ez a szorongásról is elmondható.

5. Néhány embernél a nyugtatók paradox reakciókat okoznak, azaz még éberebb/izgatottabb, nyugtalanabb lesz tőle a parazd.

6. Régebb óta tartó rendszeres szedés esetén tolerancia tünetek jelentkezhetnek, pl álmatlanság, egyéb alvászavarok, szorongás.


És én nem is vagyok orvos. De a te dokid fizetése engem illetne! ;)

2022. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom este szeded az antidepit, ami ébren tart(?)
2022. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!