Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már disszociatív személyi...

Volt már disszociatív személyiségzavaros (tévesen:"skizofrén") szomszédod, kollégád? Milyen volt?

Figyelt kérdés

Akinek több személyisége van egy testben és ezek váltogatják egymást. Én nem ismerek ilyet. Hogy kell ezt élőben elképzelni? Egyszer csak belép szokás szerint a munkahelyre, de mintha valaki más lenne? Máshogy beszél, mások a szokásai, gesztusai, stílusa, stb? Egy hét múlva meg vissza is változhat?

Vagy ez nagyon ritka?


2022. márc. 20. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A skizofrénia teljesen mást jelent. Semmi köze a disszociatív személyiségzavarhoz, nem értem miért írtad oda. Mintha azt írtad volna, hogy "eltört a lábam (tévesen: megfáztam)".

Egyébként ismertem ilyet, legalábbis állítása szerint. Ilyenkor csak nézett maga elé és csendbe volt, meg se hallotta, ha valamit mondtam neki. Bizonyos helyzetekre előjött neki, aztán pár perc alatt magától elmúlt, amikor lenyugodott.

2022. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyengébbek kedvéért írtam oda, mert sokan a skizofréniával keverik, de én nem arra vagyok most kíváncsi.
2022. márc. 20. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

1

Azért írta, mert a skizofrén betegekről szokták (tévesen) azt hinni, hogy több személyiségük van.


Kérdező, ez nagyon ritka betegség.


Egyébként itt van pl. egy írás róla: [link] .

2022. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Elnézést, a kérdésre nem válaszoltam. Nem, nem volt. És többször is voltam pszichiátrián (zárton, nyílton, rehab osztályon) és ott sem volt ilyen.

3-as voltam

2022. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
"A skizofrénia teljesen mást jelent. Semmi köze a disszociatív személyiségzavarhoz." Egyetértek.
2022. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Ajánlom Youtube-on a 444.hu csatornáját,Serrano videóját. 2 része van. Na ő disszociatív személyiségzavarral küzd.
2022. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a férjem ebben a betegségben szenved. Tudnék mit mesélni róla.
2022. dec. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!